6 або 7 числа Колядують: сенс та традиції

Коляда – одне з найпопулярніших та найвеселіших свят у Росії, Україні та інших слов'янських країнах. Однак існує деяка плутанина щодо того, скільки саме Колядують – 6 або 7. Це питання викликає багато дискусій та суперечок серед народів, що відрізняються своїми традиціями та віруваннями.

Згідно з деякими джерелами, Колядують 6 січня – на свято Богоявлення чи Хрещення Господнє. Цього дня вважається завершенням Різдвяного кола свят. Цього дня священнослужителі ведуть особливу церемонію освячення води, а парафіяни купаються у ополонці. Також цей день вважається кінцем різдвяних гульб та веселощів.

Проте інші джерела стверджують, що Колядують 7 січня – у день, коли святкується Різдво за старим стилем. Цей день є головним святом Різдвяного кола та початком особливого тижня, який називається Світлим седмицем. Цього дня люди ходять до церкви, обмінюються вітаннями та подарунками, а також проводять різноманітні святкові заходи.

Таким чином, питання про те, скільки Колядують – 6 або 7, залишається відкритим і залежить від того, які традиції та вірування дотримуються у певній культурі чи регіоні. Але в будь-якому випадку, Коляда – це час радості, веселощів та сімейного тепла, що приносить людям настрій свята та надію на краще майбутнє.

Якого числа Колядують67
Колядуютьтакні

Обряд колядування проводиться у Різдвяний святвечір, 6 січня. Ця традиція прийшла до нас ще з язичницьких часів, і була присвячена Коляді

Коляді
Коляда (Перша коляда, Різдвяний святвечір) слов'янська народна назва різдвяного Святвечора (найчастіше), свята Різдва Христового, а також Святок від Різдва до Хрещення. Основне значення – слов'янські обрядові реалії Різдва.
https://ua.wikipedia.org › wiki › Коляда

– сину бога Сонця Дажбога. Вважалося, що він народжувався найдовшої в році ніч (за старим календарем – день зимового сонцестояння).2 січ. 2023 р.

Коли треба колядувати 2023 року в Україні?

Починати колядування варто 6 січня, на Святвечір, за святковим столом, як тільки зійде перша зірка на небосхилі. Тоді колядкою треба вітати родину та всіх найближчих. А ось вітати друзів, знайомих та сусідів варто починати вже саме Різдво, 7 січня.

Чи можна колядувати 6 числа?

Після вечері з 12 пісних страв люди несуть кутю своєї рідні – але перед тим, як пригостити господарів будинку кутею, у пісенних колядках бажають їм багатства, миру, щастя та процвітання. Коли не можна колядувати? Закінчують колядувати вранці 7 січня – і далі колядувати вже не можна.

Коли треба колядувати у 2023 році?

Традиції святкування Коляди Ходять колядувати в основному ніч з 7 на 8 січня у православних та з 26 на 27 грудня у білорусів-католиків. Фактично Коляди можна вважати завершенням Різдвяного посту, який дотримувався 28 листопада до вечора 6 січня.

Коли колядують 7 січня?

Колядувати починають 7 січня, протягом усього дня. Друга хвиля колядок – 14 січня (На Василя та Маланки). У деяких областях колядники ходять із 7 по 9 січня, а потім з 13 по 14 січня.


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *