Браслет з бісеру.

Чим закріплювати браслети з бісеру?

Гвинтовий замок Такий тип фурнітури дуже популярний завдяки своїй універсальності – він однаково добре підходить як для дрібних, так і для складних багатошарових прикрас. Він естетичний, не обтяжує вироби. Крім того, гвинтовий замок досить легко закріплюється.

Чим плетуть браслети з бісеру?

Для тканих виробів переважно використовувати японський або чеський бісер, а також стеклярус. Верстат для бісероплетіння поставляються у зібраному вигляді, зі зрозумілою інструкцією зі збирання та схемою для плетіння браслета.

Як закріпити браслет без застібки?

Починаємо нанизувати намистини, чергуючи з металевими кульками. Дійшовши до середини браслета (після 5-ї намистини), нанизуємо бейл з підвіскою і продовжуємо низати інші намистини. Коли всі намистини нанизані, зав'язуємо вузол: необхідно зав'язати два звичайні вузли та третій поверх двох. Вузол не повинен ковзати під час натягу.

BurdaStyle.ru
Браслети з бісеру своїми руками: схеми плетіння фенечок для початківців – BurdaStyle.ru

Широкий браслет з бісеру на зав'язках з квітковим візерунком ручної роботи.

Широкий браслет із бісеру на зав'язках з квітковим візерунком ручної роботи.

Браслет із бісеру (чеського) пліток вручну. Для його створення використовувалися білі бавовняні нитки. Бісерний браслет з квітковим візерунком буде оригінально доповнювати ваше повсякденне вбрання, в якому ви зазвичай ходите на роботу.
Ви можете замовити цей виріб у більшому або меншому розмірі, а також в іншому кольорі.

Довжина: 14 см, ширина: 2.5 см, висота: 0.5 см, вага: 10 г

Зберігайте виріб в окремій скриньці або коробці далеко від прямого сонячного проміння. Пил прибирайте м'яким пензлем або тканиною.Уникайте потрапляння на прикрасу парфумів або туалетної води.

Застібка для браслета з бісеру. Майстер клас

Саморобний бісерний браслет – оригінальна прикраса, яка приємно не лише носити, а й плести. Найцікавіші моменти його виготовлення, безумовно, — вибір матеріалів, а також процес плетіння. Але при цьому застібка є чи не найважливішим елементом виробу.

Існують, звичайно ж, браслети без застібок із бісеру. Але їх недолік у тому, що можуть легко розірватися при надяганні. Широко використовуються лише два-три види цієї фурнітури, але насправді вибір їх досить великий. Дізнаємося, що підібрати, як закріпити застібку на браслеті з бісеру, щоб виріб прослужив якнайдовше.

Вибираємо застібку

Зараз легко можна вибрати відповідну фурнітуру з асортименту в магазинах:

  • круглі;
  • гвинтові;
  • пружинні;
  • карабінні;
  • магнітні, а також багато інших.

При виборі фурнітури слід виходити із виду виробу.

У цій статті ми розглянемо варіанти, що найчастіше використовуються, а також порадимо, як самостійно зробити оригінальну застібку на браслет, сплетений з бісеру.

Гвинтовий замок для браслета

Такий тип фурнітури дуже популярний завдяки своїй універсальності він однаково добре підходить як для дрібних, так і для складних багатошарових прикрас. Він естетичний, не обтяжує вироби. Крім того, гвинтовий замок досить легко закріплюється. Зробити це можна кількома способами. Найпростіший їх передбачає створення бісерного кільця. Потрібно нанизати на нитку або волосінь кілька бісеринок, а потім половинку замочка. Після цього слід знову набрати намистини, зімкнути кільце.

Гвинтовий замок має недолік – він не є найнадійнішим.Є ризик, що замочок розкрутиться в невідповідний момент, а браслетик непомітно зісковзне руки.

Браслет на карабіні

Ще один найпопулярніший тип. Він також є універсальним, але через свій грубуватий вигляд краще буде виглядати на простих виробах. Карабін здатний витримати велику вагу, він зручний у використанні, тому що його можна застебнути однією рукою. З плюсів можна відзначити те, що зламаний карабін найчастіше можна легко полагодити. Іноді в процесі носіння на замку утворюється зазор між петлею і рухомою частиною, з якого вискакує кільце.

Декоративний замок для браслета

Тоггл, або тогл, виконує крім своєї основної, також декоративну функцію. Він складається з великого кільця та поперечини, яка в нього вставляється. Це дуже примітивний, але надійний механізм. Кріпиться він так само, як гвинтовий замок. Або можна просто прикріпити його за допомогою витка дроту чи мініатюрного металевого кільця.

Використовувати його бажано на прикрасах, які сидять за розміром. Для широких браслетів можна використовувати кілька тогглів.

Магнітна застібка

Магнітні замки дуже зручні у використанні, проте зазвичай досить важкі, що робить їх невідповідними для деяких типів браслетів. З плюсів можна відзначити те, що цю фурнітуру легко сховати, вона не впадає в око. Часто використовують магніти для прикрас, виконаних у техніці в'язаний джгут.

Замки-засувки

Це ідеальна застібка для широкого браслета з бісеру, а також виробів, у яких бісеринки розташовані вертикально. Вона багаторядна, кріплять її за допомогою додаткових горизонтальних бісерин, волосінь проводиться через отвори фурнітури.Для більшої надійності кількість додаткових бісеринок та витків волосіні збільшують. Завдяки такому замку бісерне полотно не перекручуватиметься у місці кріплення до частин фурнітури.

Інструменти та матеріали

За бажання можна поекспериментувати та створити застібку самостійно.

Це може бути велика намистина з петелькою або бісерний тоггл. Такий плетений замочок виглядає акуратно та гармонійно. Він підійде до будь-якої прикраси.

Нижче наведено простий приклад. Нам знадобляться:

  • бісер відповідних кольорів (використовувані розміри – 11/0, 8/0);
  • голка для бісероплетіння;
  • волосінь або мононіти.

Схеми застібки з бісеру

Досить часто буває складно підібрати потрібну фурнітуру з наявної в магазинах. Не переживайте, саморобна застібка якнайкраще підійде до вашого виробу. Для її плетіння завжди вибирайте бісер того самого виду, що і для самого виробу.

Коротко розглянемо основні схеми:

  1. Застібка для браслета з бісеру з гудзиком. Добре підходить для виробів, виконаних у техніці американського джгута. Необхідно в кінці плетіння виробу надіти намистину, знову бісер, гудзик, потім знову бісер. Потім треба повернутися через бісерину і продовжити джгут. З протилежного кінця браслета зробити петельку відповідного діаметра.
  2. Другий спосіб зробити застібку з гудзиком застосовний для мозаїчного полотна. Необхідно виконати кільце у техніці мозаїчного плетіння. Чергуємо 15/0, 11/0 циліндричним бісером. Другий ряд виконуємо циліндричним бісером 11/0, третій – круглим бісером того самого діаметра. Останній ряд робимо 15/0, треба набирати по три штуки. Кількість необхідних бісеринок залежить від бажаного розміру петлі.
  3. Тоггл починаємо з формування петлі-кільця у мозаїчній техніці.Потім складаємо його навпіл і зшиваємо. Виходить досить щільне кільце, що кріпиться до основної частини виробу ланцюжком. З протилежного боку плетемо прямокутник, теж мозаїкою. Також зшиваємо його по краях таким чином, щоб утворилася порожня трубочка. Виконуємо цегляний стібок – ряд із 15/0. Одягаємо намистину, три бісеринки 15/0. Повертаємося через намистину, проходимо через бісер плетіння, закріплюючи її. Ця частина також має кріпитися на ланцюжку, щоб замок застебнувся.

Покрокова інструкція плетіння

Пропонуємо просту схему, з якою впорається будь-яка рукоділка. Основою для цього замочка послужить витягнутий гудзик. Час роботи становитиме лише 20 хвилин. Незважаючи на свою простоту, ця саморобна фурнітура дуже надійна та виглядає акуратно. Більше того, вона сама виконує декоративну функцію та прикрасить вашу роботу.

Крок 1: робимо витягнутий гудзик

Починаємо формувати наш гудзик. Нанизуємо на волосінь 4 дрібні бісеринки, потім стільки ж 8/0, а потім знову 4 штучки 11/0. Потім додаємо між намистинками ще по одному відповідного розміру. У сумі цей ряд повинен мати 4 штуки 10/0 та 2 – 8/0.

Крок 2: закріплюємо гудзик на браслет

Якщо всі дії попереднього кроку були виконані правильно, вийде елемент оригінального замочка, який необхідно буде закріпити з одного кінця. Залишилося виконати другу частину замочка та закріпити його з іншого кінця.

Виконуємо плетіння цеглиною доти, доки з краю не утворюється полотно в 4 бісерини. Складаємо деталь, що вийшла навпіл і зшиваємо. Для цього потрібно використовувати виступаючі за краї полотна бісерини першого та останнього рядів.

Крок 3: формуємо другу частину застібки

Нарешті приступаємо до другої частини.Вона складається з наступних етапів:

  1. Перевертаємо виріб і починаємо формувати замочок. В даному випадку для прикладу використано прикрасу зі стеклярусом, з якого виходить нитка, саме на неї ми і почнемо нанизувати намистинки. Нанизуємо 18 бісеринок, після чого повертаємось у стеклярус.
  2. Формуємо наступний ряд цегляним плетінням, рухаючись через одну бісерину. Таким чином, у нас виходить по 1 бісерині між бісеринками ряду.
  3. Приступаємо до другого ряду. Використовуємо йому розмір 8/0. Потім, подібно до того, як ми діяли при створенні першого ряду, вставляємо по бусинці між бісеринами ряду.
  4. Починаємо третій, останній ряд. Між 8/10 попереднього ряду вставляємо по 2 дрібні бісеринки. Доводимо таким чином до кінця ряду та закінчуємо роботу. З волосіні формуємо вузлик, зайве обрізаємо. Надійно ховаємо її хвостик у виробі, щоб він не розійшовся.

Наші рекомендації

  1. Перед тим як прикріпити застібку до браслета з бісеру, подумайте, якою рукою зручніше її застібати або розстібати. На цій же стороні і слід прикріплювати її.
  2. Якщо ви вибрали фурнітуру, яка підходить по дизайну, але дуже сумніваєтеся в її надійності, кріпіть її через кільце подвійної крутки, щоб згодом замочок було легко змінити.
  3. При виборі бісеру віддавайте перевагу японському чи чеському виробнику. Можливо, у вас вдасться виконати саме полотно з китайського матеріалу, а ось замочок – точно ні.

Якщо ви новачок, поки не працювали з фурнітурою і вона вас лякає, можна зробити браслет без застібки. Але якщо уважно дотримуватись покрокових уроків, ви легко виконаєте будь-який виріб з бісеру і впораєтеся з кріпленням замочка.


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *