Чи безпечна вода з колодязя

Звичайний водозабірний колодязь глибиною до десяти метрів буде збирати в себе переважно поверхневі води — грунтові та верховодку, тобто їх мінеральний склад буде близький до води з найближчого водоймища. Пиття з таких колодязів може спричинити інтоксикацію хімікатами та інфекційними захворюваннями.

Як знезаразити воду в колодязі?

Для цього використовується хлорне вапно або спеціальні таблетовані деззасоби, а також хороший ефект дезінфекції води дають керамічні “патрони”, заповнені хлорним вапном з водою, які опускаються в криницю на тривалий час (1 місяць). Після чого їх очищують, знову заповнюють та опускають в криницю.

Як очистити воду в колодязі в домашніх умовах?

Зруб продезінфікувати 5 % розчином хлорного вапна. Для приготування такого розчину необхідно взяти 0,5 кг хлорного вапна, висипати його в 10 л відро, долити літр води і акуратно розмішати. Після цього долити воду до повного об'єму. Такий розчин потрібно відстояти 24 години.

Як перевірити якість води в колодязі?

Помістіть за прозорою пляшкою води білий чистий аркуш паперу, а саму перевірку проводьте напроти світильника або вікна з яскравим денним світлом. Якщо вода з колодязя або свердловини прозора, але з часом на дні осідає бурий або коричневий осад, значить, в ній міститься багато заліза.

Екологиня розповіла, чи можна пити з колодязів та чи …
«Найнебезпечнішою за всіма показниками є вода з колодязів. На другому місці – свердловини, які у людей асоціюються, напевно, з найчистішою …


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *