Чи можна пити сік алое у чистому вигляді? Користь та можливі небезпеки

Алое віра, або алое – рослина, яка вже багато століть використовується в медицині та косметології завдяки своїм корисним властивостям. В даний час алое стало дуже популярним як напій, особливо у вигляді соку. Однак є багато обговорень та сумнівів про те, чи можна вживати сік алое у чистому вигляді, без попередньої обробки.

Сік алое відомий своїми багатьма корисними властивостями. Він містить безліч вітамінів, мінералів та антиоксидантів, які заряджають організм енергією та допомагають протистояти різним захворюванням. Крім того, сік алое впливає на систему травлення, покращуючи роботу шлунка і кишечника, а також на імунну систему, підвищуючи її захисні властивості.

Однак перед тим, як вирішити пити сік алое в чистому вигляді, варто врахувати деякі фактори. По-перше, чистий сік алое може бути дуже концентрованим та мати різкий смак. Тому багато людей вважають за краще змішувати його з іншими соками або додавати до коктейлів. По-друге, алое містить речовини, які можуть бути шкідливими за підвищеної кислотності шлунка або індивідуальної непереносимості. Тому перед вживанням соку алое рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Чи можна пити сік алое у чистому вигляді
Алое верасклад
Сік алое віра, вода
Вітаміни та мінерали
ПеревагиЗміцнює імунітет, очищує організм, покращує травлення, зволожує шкіру
Побічні ефектиМоже викликати шлункові розлади
Може викликати алергічні реакції
ЗастосуванняРекомендується розбавляти сік алое віра водою або додавати його до смузі.
ПорадиПеред вживанням соку алое рекомендується проконсультуватися з лікарем

Як приймати свіжий алое всередину?

Всередину сік алое призначають по 1 чайній ложці (5 мл) за 20-30 хвилин до їди 2-3 рази на день. Курс лікування – від 15 до 30 днів. При лікуванні гострого риніту буває достатньо двох-трьох вливань соку алое по 5-8 крапель у ніздрі з проміжком кілька годин.

Кому не можна застосовувати алое?

Препарати алое віра протипоказана при загостреннях хвороб шлунково-кишкового тракту, непереносимості компонентів, тяжкому перебігу гіпертонії та серцево-судинних патологій, кровотечах, гепатиті, циститі, нефриті, вагітності. Олії не можна використовувати при тих же проблемах, за винятком вагітності.

Чи можна пити алое на голодний шлунок?

Для того, щоб «запустити» організм і підвищити імунітет, пити алоевий сік слід зранку натще разом із простою водою. Сік алое має кислуватий присмак. Його корисно приймати тим, хто страждає на недосипання, часто хворіє на грип і після цього довго відновлюється.

Чим корисний сік алое натще?

Зниження цукру на крові. У мета-аналізі 2016 року, опублікованому в Journal of Clinical Pharmacy and Therapeutics, доведено, що сік алое віра допомагає знизити рівень цукру в крові натще у людей з цукровим діабетом другого типу та переддіабетом, що характеризується помірним підвищенням рівня цукру в крові.