Чому на весіллі кричать Гірко та цілуються?

За російською традицією, як тільки гості починають кричати «Гірко!», молоді зобов'язані цілуватися. Гості тим часом ведуть рахунок тривалості поцілунку, і за результатами роблять висновок, скільки років подружжя проживе в коханні або наскільки любить одне одного.

слід кричати гірко, щоб не наврочити молодих і тим самим забезпечити їм солодке життя; весілля проводилися на височині чи гірці, звідки й пішов термін «гірко»; Наречені підносили гостям гірку настоянку, звідки і пішла дана традиція.

Насолода від нареченої Згідно з історичними джерелами, у Київській Русі існувала одна цікава весільна традиція: наречена брала до рук тацю з напоями і обходила з ним усіх гостей. Запрошена людина мала взяти чарку і крикнути: “Гірко!”.

Найпростіший спосіб уникнути традиції, проте її зберігши, — це кричати якесь інше слово. Наприклад, "Ура!", "Шайбу!", "Спекотно!" або ще щось — на що в гостей вистачить фантазії. Кричати чи не кричати «Гірко!» – Це індивідуальне побажання кожної пари.