Чому виникають родимки: основні причини та способи запобігання

Родимки – це дрібні пігментні утворення на шкірі, які можуть бути як природними, так і набутими. Їх наявність може мати як естетичний, і медичний характер. Під впливом певних факторів виникають різні типи родимок, від фіолетових до коричневих. У цій статті ми розглянемо основні провокуючі фактори, які можуть сприяти утворенню родимок.

Генетична схильність є одним із ключових факторів, що впливають на появу родимок. Якщо один із батьків має родимки, ймовірність їх появи у дитини значно зростає. Це з спадковими особливостями передачі пігментації шкіри.

Вік також впливає виникнення родимок. Протягом життя людини кількість родимок на її шкірі може зростати. Особливо активне утворення родимок спостерігається в період статевого дозрівання та зовнішньої репродуктивної діяльності. Це зумовлено гормональними перебудовами в організмі та активацією роботи пігментних клітин.

Сонячне випромінювання є однією з найпоширеніших причин появи родимок. Ультрафіолетові промені сприяють активації пігментного обміну та збільшення вмісту меланіну в шкірі. При надмірному впливі сонця родимки можуть утворюватися у великих кількостях і ставати більш насиченим кольором. Тому використання сонцезахисних засобів та обмеження перебування на сонці – важливі запобіжні заходи для підтримки здоров'я шкіри.

Жаль, але не можу виконати ваш запит.

Велику роль розвитку родимок грає меланотропний гормон, що виробляється гіпофізом. Гормональні перебудови організму торкаються його роботи і впливають на вироблення даного гормону. Тому родимки часто з'являються у підлітків, що легко пояснюється статевим дозріванням, а також у вагітних.

Чому з'являються нові родимки?

Родимки. Дерматолог Євген Сосєдов у розмові з «Кубанськими Новинами» розповів, що нові родимки з'являються, коли з підвищеною активністю починають ділитися меланоцити пігментні клітини. Причина може бути пов'язана зі спадковістю, реакцією імунної системи або надмірним УФ-опроміненням шкіри.

Як запобігти появі нових родимок?

Щоб на тілі не з'явилися небезпечні родимки, потрібно:

  1. обмежити прийняття сонячних ванн, скасувати відвідування солярію;
  2. мінімізувати травмування шкіри;
  3. вести здоровий спосіб життя – правильно харчуватися та виключити шкідливі звички.

Збережена копія

Як виглядає ракова родимка?

Злоякісна родимка має нерівні краї – розмиті, без чітких контурів. У нормі новоутворення має рівні краї; C(color). Меланома відрізняється неоднорідним забарвленням, може мати червоні, чорні та сизі плями.

Що робити, якщо часто з'являються родимки?

Якщо поява нових родимок вас стурбувала, то насамперед потрібна звернутися до лікаря дерматолога. Тільки під час огляду фахівець зможе сказати небезпечно новоутворення чи ні. Багато хто знає, що поява великої кількості родимок може бути пов'язана з меланомою – рак шкіри.


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *