Де вчителям платять найбільше: рейтинг регіонів та штатів

Робота вчителя — одна з найважливіших та найвідповідальніших професій. Але які ж умови праці та винагорода цієї професії у різних країнах світу? Звичайно, зарплата вчителя може сильно відрізнятися залежно від багатьох чинників, таких як рівень розвитку країни, статус освіти, політика уряду та ін.

Цікаво, що в різних країнах заробітна плата вчителів може сильно змінюватись. Наприклад, у деяких країнах вона вкрай низька і вважається однією з найнижчих серед усіх професій, тоді як в інших країнах вчителі можуть отримувати дуже високу зарплату, яку можна порівняти із заробітком менеджерів, докторів та інженерів.

У цій статті ми проведемо аналіз зарплат вчителів у різних країнах та з'ясуємо, де вчителям платять найбільше. Ми розглянемо не лише розмір щомісячної заробітної плати, а й інші фактори, такі як соціальні пільги, програми підтримки, умови праці та перспективи кар'єрного зростання.

МістоСередня зарплатня (у рублях)Примітка
Москва100 000Столиця Росії
Санкт-Петербург80 000Друге за величиною місто Росії
Казань70 000Столиця Татарстану
Єкатеринбург65 000Третє за величиною місто Росії
Нижній Новгород60 000П'яте за величиною місто Росії

Де найбільші зарплати вчителі?

За даними Росстату, у першому півріччі 2023 середня зарплата вчителів у всій Росії склала 63 тисяч рублів. Найвищі учительські зарплати на Чукотці (161 тисяч рублів) та в Ямало-Ненецькому автономному окрузі (156 тисяч).

Яким вчителям найбільше платять?

Серед вчителів у Росії найбільше грошей заробляють педагоги загальноосвітніх організацій Чукотки, ЯНАО та Москви. Про це свідчать дані Росстату.«Найбільше [у Росії] заробляють педагоги загальноосвітніх організацій на Чукотці — 161 300 рублів.

Яка зарплата вчителя в Україні 2023 року?

Середня зарплатня молодого вчителя без стажу роботи складає 10 574 грн.. При цьому розмір посадового окладу вчителя вищої категорії в Україні становить 7 001 грн. Середня зарплата разом із доплатами та надбавками з грудня 2021 року до грудня 2023 року у педагога вищої категорії була на рівні 13 759 грн.

Яка зарплата вчителі в Україні?

Середні зарплати (з доплатами) із розрахунку 18 годин на тиждень можуть становити: молодий вчитель без категорії та з малим стажем роботи – 10 574 грн вчитель І категорії – 12 906 грн вчитель вищої категорії – 13 759 грн