Де живота починає рухатися дитина: основні ознаки

Одним із найбільш захоплюючих і хвилюючих моментів, пов'язаних із вагітністю, є момент першого ворушіння дитини. Переживання та очікування цього моменту відчувають багато жінок, адже це перший безпосередній контакт між матір'ю та дитиною.

Ворушення дитини в животі матері починається, як правило, у другому триместрі вагітності. Але точний час, коли можна відчути перші рухи малюка, індивідуально залежить від багатьох факторів. Деякі жінки відчувають перші ворушіння вже у 18-20 тижнів, інші ж уперше відчувають їх лише після 25 тижнів вагітності.

Перші ворушіння можуть бути легкими і невловимими, схожими на "метелики в животі", або ж виразнішими і сильнішими. Зазвичай вагітна жінка відчуває перші рухи дитини як невеликі поштовхи чи поколювання у певних областях живота. Часто це відбувається внизу живота або ближче до боків. Однак кожне відчуття індивідуальне і може відрізнятись у різних жінок.

Дізнатися, коли починає ворушитися дитина в животі, є важливим моментом у процесі вагітності, який допомагає матері краще зрозуміти свого малюка та створити тісніший зв'язок з ним.

Тиждень вагітностіМісце ворушіння
12-16Внизу живота
17-20Внизу живота або в районі пупка
21-24У районі пупка чи нижче пупка
25-28Вище пупка
29-32Вище пупка або в районі ребер
33-36У районі ребер або зверху живота
37+ тижнівВгорі живота

У якій частині живота відчуваються перші ворушіння? Зазвичай боязкі перші рухи відчуваються внизу живота. Спочатку їх легко сплутати іншими внутрішніми процесами, наприклад, з бурчанням та нападами голоду.17 лют. 2022 р.

Де відчуваються перші ворушіння дитини?

Загальноприйнятої норми, коли жінка починає відчувати перші ворушіння плода при вагітності, немає. На це може впливати товщина підшкірно-жирового шару, кількість навколоплідних вод, індивідуальна чутливість. Майбутні папи зможуть відчути ворушіння плода через передню черевну стінку до 24 тижня вагітності.

Як дізнатися, що дитина ворушиться в животі?

Багато жінок описують перші ворушіння плоду як почуття переливання рідини в животі, «пурхання метеликів» або «плавання рибки». Перші рухи зазвичай бувають рідкісними, нерегулярними. Час перших відчуттів ворушіння плода залежить від індивідуальної чутливості жінки.

Де знаходиться дитина на 18-му тижні вагітності?

Так як на 18 тижні вагітності в матці ще достатньо вільного простору, у дитини є місце, де вона може проявити активність. Тому він часто змінює положення тіла, перевертається, схрещує ніжки та ручки.

Де знаходиться дитина на 19-му тижні вагітності?

Тіло плода тепер не тулиться до однієї зі стінок матки, а знаходиться в ній, повністю оточене амніотичною рідиною.. Нирки майбутньої дитини виробляють сечовину, а на голівці плода може з'явитися волосся.