Дії при непрямому масажі серця: техніка та особливості

Непрямий масаж серця – це важлива процедура першої допомоги, яка може бути вирішальною у порятунку життя людини. У разі зупинення серця або припинення його діяльності проведення непрямого масажу серця може бути вирішальним фактором для підтримки кровообігу та доставки кисню в органи і тканини організму.

Основною метою непрямого масажу серця є заміна ролі серця як насоса та підтримка кровообігу в організмі протягом часу, необхідного для прибуття швидкої медичної допомоги. Для цього фахівці та навчені люди виконують кілька основних дій: підтримуючи відкриті дихальні шляхи, натискають на грудну клітку, ефективно стискаючи серце між грудиною та хребтом.

Остаточним результатом непрямого масажу серця є відновлення кровообігу та можливість залучення хворого до більш кваліфікованої медичної допомоги, такий як електричний розряд для відновлення нормального ритму серця або проведення інших процедур для врятування життя потерпілого.

Дії при непрямому масажі серця
Виконати ознаки зупинки серця, знесилення пульсу
Постановка постраждалого на тверду поверхню, спину
Розкриття верхнього одягу, видалення перешкод
Розташування однієї руки на грудині над місцем серця
Розташування другої руки на першу
Згинання ліктьових суглобів, наближення верхньої частини тулуба до потерпілого
Виконання на животі потерпілого операцій із перезапуску серця та зупинки кровотечі
Відновлення кровообігу

Що включає медична реабілітація?

Реабілітація — це система лікувально-педагогічних заходів, спрямованих на запобігання та лікування патологічних станів, які можуть призвести до тимчасової або стійкої втрати працездатності. Реабілітація має на меті по можливості швидко відновити здатність жити і працювати у звичайному середовищі.

Які є види реабілітації?

Види реабілітації

  • медична реабілітація;
  • фізична;
  • психологічна;
  • соціально-побутова;
  • професійна.

Як називаються 3 основні етапи медичної та фізичної реабілітації?

У медичній практиці виділяють три основні етапи відновного лікування: – стаціонарний; – Поліклінічний; – санаторно-курортний

Що входить у 3 етап реабілітації?

в) третій етап медичної реабілітації здійснюється в ранній та пізній реабілітаційний періоди, період залишкових явищ перебігу захворювання, при хронічному перебігу захворювання поза загостренням у відділеннях (кабінетах) реабілітації, фізіотерапії, лікувальної фізкультури, рефлексотерапії, мануальної терапії, …


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *