Для чого корисна шкірка мандарину

Мандаринова шкірка підвищує імунітет, покращує апетит та травлення. Цей фрукт багатий на пектини, що регулюють роботу кишечника. Полісахариди пов'язують іони важких металів та радіоактивних елементів. Розітріть сухі шкірки і додайте порошок у салати, каші, сир та інші продукти.

Що міститься у шкірці цитрусових?

У шкірці цитрусових багато вітаміну С, Р, К, В, Е, кальцію, каротину, клітковини, ефірних олій, антиоксидантів та інших цінних з медичного погляду компонентів.

Чим корисна шкірка?

Корисні властивості шкурки свинячої полягають у її багатий вітамінно-мінеральний склад, куди входять вітаміни холін, РР, Н, Е, В1, В2, В5, В6, В9, В12, мінерали фосфор, калій, сірка, хлор, натрій, магній, кальцій, залізо.

Як можна використовувати кірки від цитрусових?

Шкірка будь-яких цитрусових

  1. Зробіть саші із суміші різних цитрусових скоринку і покладіть у шафу чи ванну. …
  2. Замаскуйте неприємні запахи на кухні. …
  3. Подрібнені кірки є основою для компосту, оскільки роблять ґрунт більш родючим. …
  4. Пожуйте цитрусову шкірку після їди, щоб освіжити дихання.

Сад та город своїми руками, квіти на дачі, корисні поради дачникам та садівникам
Чим корисна шкірка від мандарину, застосування в народній медицині та дачному господарстві

Чим корисна шкірка від мандарину, застосування в народній медицині та дачному господарстві

чим корисні мандарини

Мандарин – продукт, що володіє відмінними смаковими якостями та безперечною користю для здоров'я. Їстівною частиною його вважається м'якоть, кірка в більшості випадків викидається, хіба що іноді використовується як ароматизатор чаю.

І це зовсім не справедливо, застосування шкірки від мандарину може принести користь нашому здоров'ю, цей продукт допоможе впоратися з низкою косметологічних проблем, він може виявитися дуже затребуваним у саду та на городі. Давайте розглянемо чим корисна шкірка мандарину і як її застосовують.

У чому користь застосування шкірки від мандарину

Шкірка мандарину містить багато корисних речовин, так само як і його м'якоть. Щоб використовувати шкірку з лікувальною метою рекомендується фрукт перед очищенням ретельно вимити теплою водою, з використанням щіточки.

мандарини

Зняту шкірку розкладають на м'якій чистій серветці і висушують. Зберігати продукт можна в скляному посуді, що щільно закривається.

Цілющі властивості

Застосовують відвар із кірок для лікування бронхітів та трахеїтів, рецепт заварювання простий:

  • на 1 частину подрібнених сухих кірок беруть 10 частин окропу
  • витримують на паровій лазні 10 хвилин
  • охолоджений відвар проціджують і приймають з додаванням меду

Більш сильний відхаркувальний засіб готують заварюючи суміш мандаринових кірок з коренем солодки, покращують смак напою ложечкою травневого меду та кількома краплями лимонного соку.

Сік перемеленого разом із кіркою мандарину народні цілителі пропонують використовувати для лікування грибкових уражень стоп та нігтів, його потрібно наносити по кілька разів на добу на уражені хворобою ділянки шкіри.

шкірка мандаринів

Прийом такого ж соку рекомендується як профілактика грипу та застудних захворювань у зимовий час. Він ефективний під час лікування бронхітів, т.к. сприяє активному відходженню в'язкого слизу.

Діабетикам рекомендується пити відвар шкірки мандарину для зниження вмісту глюкози у крові.

Готують його так:

  • шкірку з трьох фруктів заварюють протягом 8-10 хвилин у літрі води
  • після остигання відправляють у холодильник
  • щодня відціджують та вживають 100 мл відвару

У косметичних цілях

Шкірку плода та його сік застосовують для поліпшення стану сухої шкіри. Для інших типів шкіри засоби з мандариновими кірками використовують як тонізуючі.

лікувальні властивості мандаринових кірок

Крижаними кубиками з відвару кірок корисно протирати шкіру обличчя – процедура дає ефект омолодження.

Подрібнену на порошок шкірку фрукта рекомендується додавати в маски для волосся та шкіри.

Застосування шкірки мандарину на городі та на дачі

Очищення від цитрусових дачників дуже успішно застосовують для відлякування кішок. Помічено, що розкидані по клумбах, вони дають аромат приємний для людини, але абсолютно не прийнятний для кішок.

Корочки в квіткових горщиках, біля садових ваз і під килимком на ганку однозначно вбережуть їх від зазіхань котиків, у тварин відпадає бажання мітити місця з незрозумілим для них запахом.

Засіб від павутинного кліща

Ще шкірка від мандарину використовується для обприскування рослин від шкідників. Екологічно чистий інсектицид готується із відвару свіжих кірок. На літр води знадобиться шкірка двох фруктів.

Її подрібнюють, заливають гарячою водою та залишають наполягати на тиждень у холодному підвалі чи холодильнику. Далі суміш відціджується, до неї додається трохи рідкого мила.

Таким розчином можна проводити обробку від павутинного кліща. Обприскувати рослини бажано не частіше ніж раз на тиждень. А загалом процедуру повторюють багаторазово.

Боремося з мурахами

Запах цитрусових погано переносять мурахи. Тому рекомендується в місцях їхнього скупчення розкладати пюре, приготоване зі свіжих скоринок і води.

Звичайно, повністю витіснити мурах з ділянки таким чином не вийде, але щонайменше місця своєї дислокації, наприклад вашу улюблену веранду або альтанку, вони покинуть.

Склад для обробки кімнатних рослин

Для обробки кімнатних рослин від усіх видів кліщів можна приготувати таку суміш:

  • 200 г скоринок мандарину
  • 1 літр води
  • наполягти 5 діб у темному прохолодному місці

Потім розчин проціджують, відміряють половину, розводять із 2 л чистої води та чайною ложкою натертого господарського мила.

мандаринові кірки, застосування в саду та на городі

Розчином можна обмити кожен лист, можна обприскати з пульверизатора. Тля та кліщі від такої обробки гинуть.

Чи може застосовуватися шкірка від мандарину на дачі як добриво

З цього питання можна прочитати досить різні думки, вони дачники побоюються, що занадто висока концентрація фітонцидів та ефірних олій може зашкодити рослинам та спалити їх. Інші стверджують, що ніякої шкоди овочевим культурам не буде, навпаки, різкий аромат кірок відлякує шкідників, таких як колорадський жук та дротяник.

Розкладають сухі скоринки безпосередньо в лунки при посадці картоплі або в рядки при посіві моркви.

Також скоринки, що скупчилися, можна додавати в компостну купу, побоюватися, що їхня присутність уповільнюватиме перетворення відходів у компост не слід, насправді, накопичується їх за сезон не така вже велика кількість.

Ми розглянули далеко не всі варіанти використання кірок від мандаринів, але зробити висновки навіть із викладеної інформації зовсім не складно. Очищення цитрусових містять багато корисних речовин, вони можуть застосовуватися для лікування симптомів застуди та для боротьби зі шкідниками кімнатних та городніх рослин, а також кірки цитрусових можуть застосовуватися як добриво.

Не треба забувати, що в природі немає нічого зайвого, все що росте при розумному використанні буде приносити користь людині.

Пропонуємо подивитися відео про те, як застосовують мандаринові кірки в садівництві:

шкірка мандаринівмандаринові кірки, застосування в саду та на городічим корисна шкірка мандаринулікувальні властивості мандаринових кірок

Коментарі

Бабуся завжди висушувала шкірку мандарина та розкладала по шафах. Це і приємний запах і добрий засіб боротьби від молі. А ще додавала її у варення з яблук та груш для аромату.

З мови зняли, шановна мною lyalya8383! Бабуся теж так робила завжди. І найцікавіше, я теж так роблю досі. Чудова віддушка. Та й від молі допомагає досить добре!

Наполягаю на шкірці цитрусових алкоголь, повної впевненості, що від цього він стає кориснішим, у мене, звичайно, немає. Але ось сивушні олії шкірка абсорбує практично ідеально.

не знала. що скоринки від мандарину мають таке широке застосування. У нас в сім'ї їх використовують у сушеному вигляді як добавку до чаю (додають в чайник для заварювання), виходить смачний і ароматний напій. Тепер обов'язково спробую протирати обличчя кубиками льоду з відваром із мандаринових кірок. Сподіваюся на добрий результат.

Погано те, що перед тим, як до нас дійшли цитрусові, їх кірки обробляються, щоб не зникли, тому ми отримуємо не зовсім чистий і ідеальний продукт для добрив нашого городу.

Мандарин: корисні та лікувальні властивості

У ньому міститься фолієва та бета-каротинова кислота, калій, магній та кальцій, вітаміни С, Р, В1, В2, А, D (профілактика рахіту), К (забезпечує еластичність кровоносних судин). Мандарини підвищують апетит, покращують обмінні процеси, використовуються як ефективний антицинготний, протигрибковий та протиастматичний засіб, при гіпо- та авітамінозах.Мандарини також містять речовину, що має протизастійну та протинабрякову властивість. Тому склянка мандаринового соку вранці – гарні та смачні ліки для очищення легень та бронхів від слизу.

Але, судячи з усього, мандарини потрібно цілком – разом з білою сіточкою, що містить глікозиди — речовини, що зміцнюють судини, і шкіркою, яка теж дуже корисна. Так у шкірці містяться ефірні олії, органічні кислоти, флавоноїди, вітамін С, каротин, які покращують вироблення шлункового секрету та стимулюють засвоєння їжі. Свіжа мандаринова шкірка використовується при лікуванні блювання, болів у животі, діареї та бронхітах, а висушена – заспокоює центральну нервову систему та продовжує дію болезаспокійливих засобів. Відвар з мандаринових кірок допомагає при бронхіті та трахеїті.

До того ж мандарини можна спокійно їсти у великих кількостях, не побоюючись за фігуру – вони є одні з найменш калорійних фруктів. М'якуш мандарин складається приблизно з 89,7% води і 7,6-12% цукрів – залежно від їх вмісту, калорійність мандаринів становить в середньому близько 38-45 ккал на 100 г фрукта.

Варто відзначити той факт, що мандарини, як і всі плоди сімейства цитрусових, не втрачають своїх корисних властивостей навіть при тривалому зберіганні та транспортуванні. А ще в цих соковитих помаранчевих плодах абсолютно немає нітратів – вони просто несумісні з фруктовими кислотами, на які такі багаті мандарини.

Першою ознакою солодощі мандарина є те, що він здається важчим для свого розміру.

Можна передбачити смачність мандарину і виходячи з його походження.
Так марокканські мандарини солодкі та без кісточок.На вигляд вони невеликі, яскраво-жовтогарячі, з пористою тонкою шкіркою, яка добре зчищається.

Турецькі жовтувато-зелені мандарини приблизно такого ж розміру, з більш гладкою шкіркою, яка трохи гірше відокремлюється. На смак турецькі мандарини з легкою кислинкою мають багато насіння. Натомість дешеві.

Найсолодші та дуже соковиті іспанські мандарини можна дізнатися за великим розміром, яскраво-оранжевим кольором, товстою пористою шкіркою, яка легко зчищається, і невеликою кількістю насіння. Дорожче за інші сорти.

Існує безліч способів використовувати мандарини в лікувальних цілях.

1.Мандариновий сік є корисним дієтичним та лікувальним напоєм. Особливо він рекомендується дітям (навіть немовлятам) та хворим.

2.При високій температурі сік мандарину добре вгамовує спрагу.

3.Мандарини використовують при лікуванні астми та бронхітів. Вони містять велику кількість фенолікової амінокислоти, яка називається синефрином. Це добре відомий протизастійний та протинабряковий засіб. Для очищення легень від слизу рекомендується щоранку випивати склянку мандаринового соку.

4.Пом'якшують кашель і надають відхаркувальну дію при бронхітах і трахеїтах настої та відвари із сухої шкірки на воді (1:10).

5.При захворюваннях шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються проносами, дуже корисні свіжі мандарини та сік.

6. Мандаринова шкірка входить до складу суміші лікарських рослин для отримання гіркої настойки, яка застосовується в медицині для підвищення апетиту та поліпшення травлення, її приймають по 10-20 крапель за 15-30 хвилин до їди.

7.Для стимуляції апетиту рекомендують у тих же дозах настоянку сухої шкірки мандарину.

8.Від гельмінтів позбавляє рясне вживання мандаринового соку.

9.Плоди мандарину застосовують як цінний дієтичний продукт, що насичує організм вітамінами у зимовий час.

10.Мандарини мають антицинготну дію, підвищують апетит, покращують обмінні процеси.

11. Ефірна олія мандарину піднімає настрій.

12.При діабеті відвар зі шкірки мандаринів сприяє зниженню рівня цукру в крові. Шкірку 3 плодів кип'ятять 10 хвилин на 1 літрі води. Відвар потрібно тримати в холодильнику непроцідженим та приймати щодня.

13.Мандарини та мандариновий сік завдяки фітонцидним властивостям мають антимікробну дію.

14.Зовнішнє застосування мандаринового соку допомагає у боротьбі з молочницею.

16.Сік та плоди мандарину ефективно діють при дизентерії.

17.При рясних клімактеричних кровотечах мандарини широко використовують як кровоспинний засіб.

18.При шкірних захворюваннях дія фітонцидів, що містяться в мандарині, настільки сильна, що свіжий сік вбиває деякі грибки (трихофітію, мікроспорію). Щоб вилікувати шкіру та нігті, уражені грибком, слід багаторазово втирати в них сік із часточки або шкірки мандарину.

Незважаючи на лікувальні властивості, мандарини можуть суттєво нашкодити людині. Мандарини можуть дратувати нирки та слизову оболонку шлунка та кишечника. Тому вони не рекомендуються при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки, при гастритах з підвищеною кислотністю шлункового соку, ентеритах, колітах та загостреннях запальних захворювань кишечника, а також при холециститі, гепатиті та гострому нефриті.

За матеріалами УНІАН, Інтерфакс, Правда про все


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *