Ендометріоз та вагітність: реальні шанси зачаття

Ендометріоз – це поширене гінекологічне захворювання, яке характеризується зростанням тканини, подібної до ендометрію, за межами порожнини матки. Цей процес може викликати різні ускладнення, включаючи безплідність. Питання про те, які шанси завагітніти за наявності ендометріозу залишається актуальним для багатьох жінок, які мріють про дитину.

Дійсно, ендометріоз може негативно впливати на можливість зачаття і нормальний розвиток вагітності. При цьому, можливості завагітніти при ендометріозі необхідно оцінювати індивідуально, враховуючи різні фактори, включаючи ступінь та локалізацію захворювання, наявність ускладнень та хронічних болів.

Однак, незважаючи на це, багато жінок з ендометріозом успішно завагітніють та народжують здорових дітей. Статистика показує, що близько 60-70% жінок з ендометріозом можуть мати шанс завагітніти при правильному підході до лікування та планування вагітності. Важливо проконсультуватися з кваліфікованим лікарем, щоб визначити оптимальні стратегії ведення вагітності та запобігання ускладненням.

Чинник ризикуШанси завагітніти при ендометріозі
ВікЗнижено
Стадія ендометріозуВпливає на ймовірність
Історія попередніх вагітностейМоже бути знижена
Методи лікування ендометріозуМожуть підвищити шанси
Організація планування вагітностіВпливає на успіх

Які шанси завагітніти з ендометріозом?

Імовірність відновлення фертильності після лікування ендометріозу варіюється в дуже широкому діапазоні і сягає 50% і вище. Тому, якщо вагітність планувалася – необхідно відразу ж після курсу терапії з дозволу лікаря робити спроби завагітніти.

Чого не можна робити при ендометріозі?

Категорично протипоказані грязелікування, самолікування лікарськими травами та застосування тепла на низ живота та поперек!

Що буде, якщо не лікувати ендометріоз?

Якщо осередки ендометріозу поширюються на вагінальну частину шийки матки та цервікального каналу, порушується захисна функція шийки матки, процес поширюється далі. Наявність ураження цієї зони може стати причиною шийної безплідності. Також не можна виключити роль ендометріозу у розвитку злоякісного процесу.


Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *