Фази розвитку льону

В онтогенезі льон-довгунець проходить такі фенологічні фази: сходи, ялинка, швидкий ріст стебла, бутонізація, цвітіння, зелена стиглість, рання жовта, жовта, повна стиглість. Сходи з`являються через 5-8 днів після сівби.

Як проростає льон?

Льон стійкий до холоду, тому його висівають відразу після ярого ячменю. Насіння льону починає проростати за температури ґрунту 3-5 °С, а при 7-8°С сходи з'являються вже на 5-7 день. Сходи здатні витримувати короткочасні приморозки до -3-4°С.

Як запилюється льон?

Льон належить до самозапильних рослин, хоч не виключається і перехресне запилення за допомогою вітру і комах. Плід — п'ятигнізда, округла, зверху загострена коробочка. Кеш

Як правильно сіяти льон?

Сіяти олійний льон потрібно якомога раніше, водночас із ранніми ярими культурами. Глибина загортання насіння — 3-4 см, а на структурних грунтах — до 5 см із обов'язковим прикочуванням поля після сівби. Сіють зерновими сівалками з міжряддями 15 см та нормою висіву 5-7 млн схожих насінин на 1 га, або 50-70 кг/га.

4. Фази розвитку льону-довгунцю | AGROScience.COM.UA
Фази розвитку льону-довгунцю Від сівби до збирання фізіологічно стиглого врожаю рослини проходять такі фенологічні фази: сходи, ялинка, бутонізація, цвітіння, достигання.


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *