фолікулометрія: коли і багато потрібно робити

Фолікулометрія – це спеціальне дослідження, що використовується у гінекології для визначення зрілості фолікулів у яєчниках у жінок. Процедура дозволяє точно визначити оптимальний час для зачаття та підвищити ймовірність успішного ембріонального впровадження.

Основне завдання фолікулометрії – визначити динаміку зростання фолікулів та їх кількість у яєчниках жінки. Це необхідно для того, щоб визначити найбільш сприятливий час для завагітніння та збільшити шанси на проведення успішної процедури штучного запліднення.

Процедура фолікулометрії рекомендується жінкам, які мають труднощі із зачаттям, особливо якщо вони проходять лікування безпліддя або планують штучне запліднення. Визначення овуляції та моменту найбільшої готовності для зачаття ретельно контролюється за допомогою ультразвукового сканування яєчників.

КритерійНеобхідність робити фолікулометрію
1Підготовка до вагітностіТак, для визначення овуляції та контролю зростання фолікулів
2Штучне заплідненняТак, для контролю зростання фолікулів та визначення оптимального часу для запліднення
3Порушення менструального циклуТак, для виявлення аномалій у зростанні фолікулів та визначення причин порушень циклу
4ІнфертильністьТак, для визначення овуляції та контролю зростання фолікулів
5Контроль ефективності гормональної терапіїТак, для оцінки ефекту препаратів на зростання фолікулів

Перше дослідження необхідно проводити на 5-7 день менструального циклу (1-й день – це день початку менструації). Якщо менструальний цикл довший за 28 днів, то на 8-10, це визначить Ваш гінеколог.Цими днями визначається кілька фолікулів розміром 5-8 мм. Інтервал між дослідженнями 2-4 дні.

Коли призначають фолікулометрію?

Лікарі призначають фолікулометрію при гіпоменореї та інших порушеннях менструального циклу: рідкісних, мізерних, нерегулярних місячних, ранньому клімаксі. Нарешті, зробити фолікулометрію потрібно в рамках реалізації допоміжних репродуктивних технологій, наприклад, ЕКО чи штучного запліднення.

Коли перевіряти фолікули?

Перше УЗД фолікулогенезу, якщо у жінки нормальний цикл, рекомендовано проводити на 8-10 день. У випадках, якщо менструальний цикл жінки є регулярним, але більш коротким або довшим (від 23 до 35 днів), перше ультразвукове дослідження призначається за 4-5 днів до передбачуваної овуляції.

Скільки має бути фолікул щоб завагітніти?

На ймовірність зачаття впливає кількість антральних фолікулів у жіночих статевих залозах. За відсутності патологій їх кількість становить у середньому 16-26 штук. У такому разі ймовірність успішного дозрівання домінантного фолікула практично дорівнює 100%.

Скільки днів роблять фолікулометрію?

Фолікулометрія: на який день робити дослідження Фолікулометрія передбачає проведення декількох УЗД-досліджень, інтервал між якими повинен становити від 1 до 2 днів. Якщо менструальний цикл перевищує 28 днів, проходження першого дослідження зазвичай призначається через 10 днів після початку місячних.


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *