Історія походження слова суперник

"Суперник" – це слово, яке ми часто використовуємо в повсякденному мовленні, але мало замислюємося про його походження. Воно має досить цікаву історію, пов'язану з нашою здатністю змагатися та боротися за свої цілі.

Спочатку, у найдавнішому значенні слова "суперник" корінь "со-" вказував на партнера, з яким ми поділяємо якусь діяльність чи спільну мету. Однак згодом значення слова змінилося, і зараз воно вживається, перш за все, стосовно активних суперників, з ким ми змагаємося в чомусь.

Слово "суперник" виникло зі слов'янського кореня "пернути", що означає рухатися, кидати, прямувати. У поєднанні з приставкою "со-" утворилося нове слово "суперник" – той, з ким ми кидаємо виклик і змагаємося.

Цікаво, що в історії розвитку людства змагання суперників відігравало важливу роль в еволюції різних областей. Від спорту до мистецтва, суперництво займає чільне місце в наших життях, мотивуючи нас ставати кращими і досягати високих результатів. Таким чином, слово "суперник" є одним з ключових понять, коли йдеться про нашу неприборкану прагнення до успіху та переваги.

Таблиця нижче показує, як відбулося слово "суперник":

Як сталося слово "суперник"
З-пер-нік
Префікс "з", що означає "разом"Корінь "пер", що означає "через"Суфікс "-нік", що утворює освітнє значення
Підсумкове значення: "разом через"
Слово "суперник" означає "людина, з ким змагаються, з ким суперничають"

Для кого призначений тлумачний словник і Ожегова?

Ожегова та Н. Шведової. Словник призначений для людей різних професій, віків та інтересів. Цей словник може бути довідковим посібником тим, хто цікавиться значенням і правильним вживанням російської лексики.

Що пояснює тлумачний словник?

Тлумачний словник пояснює значення слів та ілюструє їх вживання. Найвідомішими тлумачними словниками є: «Тлумачний словник російської» під редакцією З. І.

Що таке тлумачний словник простими словами?

Тлумачні словники тлумачення лексичного значення слова, приклади вживання конкретного слова у мові, його граматичні та стилістичні особливості.