Хто знімає фату нареченої на весіллі?

Мати чоловіка, примовляючи напутні слова, знімає фату з нареченої. Покривши голову невістки хусткою, вона показує всім присутнім, що схвалює вибір сина і приймає нову господиню у свою сім'ю, передає свої обов'язки коханій її сина.25 жовт. 2022 р.

Традиційно фату знімають на завершальному етапі святкування весілля. Існують різні варіанти того, як і ким це буде здійснюватися. Перший варіант передбачає участь у цьому обряді свекрухи. Саме вона знімає з нареченої фату, приймаючи її до своєї родини.

Вважалося, що після весілля наречена повинна зберігати фату все життя, як оберіг шлюбу. Вважається, що не можна користуватися чужою фатою, брати напрокат, оскільки вона несе у собі велику енергетику. Також не за яких умов не можна продавати, дарувати та викидати фату.

Зазвичай фату з нареченої знімає свекруха та віддає матері дівчини на збереження. Відразу ж голову молодий покривають красивою шаллю або білою хусткою. Фата, яка вбирає всю позитивну енергетику весілля та радість під час вінчання має дбайливо зберігатися у сім'ї як символ благополуччя. Похожі