Коли обов'язково потрібний касовий апарат для індивідуального підприємця? – Головні правила та умови

Для індивідуальних підприємців є певні умови, коли придбання касового апарату стає обов'язковим. Однією з таких умов є досягнення певного рівня прибутку, встановленого законодавством. Якщо ІП перевищує цей рівень доходу, він зобов'язаний оформити онлайн-касу.

Крім того, касовий апарат потрібен під час здійснення певних видів діяльності, наприклад, при продажу товарів чи послуг безпосередньо споживачам. У деяких галузях, таких як роздрібна торгівля, громадське харчування та послуги побутового обслуговування, застосування касових апаратів є обов'язковим незалежно від розміру доходу.

Придбання касового апарату необхідне для ІП, щоб дотримуватись вимог законодавства та не порушувати податкові правила. Ведення чесного та прозорого бізнесу, а також підтвердження фінансової звітності – головні завдання, які вирішує касовий апарат. Не придбання каси може призвести до штрафів та негативних наслідків для ІП.

Категорія ІПОбов'язковість касового апарату
Роздрібна торгівляКасовий апарат необхідний
ЗагальнхарчКасовий апарат необхідний
Послуги населеннюКасовий апарат необхідний
Транспортні послугиКасовий апарат необхідний
Інтернет магазиниКасовий апарат не потрібний
АвтосервісиКасовий апарат не потрібний

Відповідно до Законів 128-IX та 129-IX від 20.09.2019, з 1 січня 2022 р. стало обов'язковим використання Програмних РРО або РРО для ФОП – платників єдиного податку 2,3 груп, які працюють у сфері роздрібної торгівлі, послуг та громадського харчування та приймають оплати готівкою, платіжними картками, жетонами та ін.

У якому разі ІП потрібний касовий апарат?

Касовий апарат ІП при ОСНО Як і у випадку зі «спрощенкою» при роботі на загальній системі оподаткування, індивідуальному підприємцю необхідно мати касовий апарат завжди, якщо присутні готівкові розрахунки або розрахунки із застосуванням банківських карток.

Хто може працювати без касового апарату у 2023 році Україна?

Усі фізичні особи-підприємці, які є платниками єдиного податку другої-четвертої груп, з 1 жовтня 2023 року мають використати РРО.

Коли ІП не потрібна каса?

Якщо ІП на УСП отримує гроші від організації або іншого індивідуального підприємця в безготівковій формі — наприклад, переказом з розрахункового рахункукасовий апарат не потрібен. Важкодоступні райони. Дрібному бізнесу, що працює у важкодоступній місцевості, можна не використовувати контрольно-касову техніку.

У якому разі не потрібен касовий апарат?

Хто може працювати без касового апарату мисливці, рибалки, ремісники, бджолярі, городники, які самі виробляють продукти, що продаються, і реалізують їх поза торговельними об'єктами; послуги у сільській місцевості, зокрема з роздрібним продажем, де колектив продавців складається максимум із трьох працівників.