Коли почалося бомбардування Харкова: основні події та наслідки

У 2014 році, під час конфлікту на сході України, місто Харків стало однією з основних точок протистояння між українськими військами та проросійськими сепаратистами. Бойові дії в Харкові почалися після чогось, про що зараз пам'ятають багато хто – десантні війська Росії спробували захопити будівлі місцевого уряду.

Відразу після цього почалася інтенсивна бомбардування міста. Основні цілі атак були сконцентровані в центрі міста, де розташовувалися важливі об'єкти, такі як адміністративні будівлі та військові бази. Харків виявився вразливим місцем, оскільки є великим промисловим та транспортним центром, а також розташований поряд із кордоном із Росією.

Бомбардування вела як артилерія, так і авіація, що призводило до руйнувань не лише будівель, а й інфраструктури міста. Періодично бомбардування супроводжувалися обстрілами з території сепаратистів. Мешканці Харкова були змушені шукати укриття та жити у стані постійного страху. Однак, завдяки героїзму та опору місцевої влади та мешканців, місто зуміло зберегти свою недоторканність і не впасти до рук супротивників.

Коли почали бомбити Харків
ДатаПодія
8 жовтня 1941 рокуПочаток бомбардувань Харкова німецькою авіацією
15 березня 1943 рокуМасштабні бомбардування міста німецькою авіацією
29 серпня 1943 рокуЩе одні бомбардування Харкова німецькою авіацією

Вранці 24 лютого російські війська розпочали широкомасштабне вторгнення в Україну. Одним із ключових напрямків ударів окупантів став Харків.7 березня. 2022 р.

Як розпочалася війна у Харкові?

Одним із перших про вторгнення заявив радник голови МВС Антон Геращенко. Тоді він повідомив про напад на пункт пропуску «Гоптівка», який стався о 5:05 ранку. А також — обстріли Веселого, Вовчанська та Дергачів о 5:20, села Тополі та Золочева — о 5:30.

Хто бомбардував Харків?

Підрозділи російської 105-ї авіаційної дивізії беруть участь у війні з Україною. Підполковник Максим Кріштоп, пілот 47 авіаційного полку, бомбардував Харків вільнобоючими 500кг авіабомбами ФАБ-500. Був збитий і взятий у полон. Засуджено в Україні за скоєння військових злочинів.

Коли було взято Харків?

25 жовтня 1941 року Незважаючи на завзятий опір радянських частин та запеклі бої в центрі та окремих районах, 24-25 жовтня 1941 року місто було захоплене німецькими військами (остаточно залишено РСЧА о 22:30 25 жовтня).