Коли починається вірменський Великдень: дати та традиції

Вірменський Великдень, або Сурб Затік (Світле Воскресіння), є одним із найважливіших релігійних свят у вірменській культурі. На відміну від православного та західного Великодня, дата його святкування щороку визначається дещо інакше і залежить від церковного календаря.

Вірменський Великдень відзначається наприкінці весни, зазвичай після Великого Посту, що триває сорок днів. Однак, підставою для встановлення дати є подія Воскресіння Ісуса Христа, яка відзначається після його розп'яття та поховання.

Точну дату свята можна визначити за такими чинниками, як сонячний календар, релігійні обряди та місцеві традиції. Зазвичай вірменський Великдень припадає на першу неділю після повного місяця після 21 березня, коли настає весняне рівнодення на північній півкулі.

РікДата початку вірменського Великодня
201921 квітня
202012 квітня
20214 квітня
202224 квітня
202316 квітня

Сьогодні, 17 квітня, Вірменська Апостольська Церква

Вірменська Апостольська Церква
Вірменська євангелістська церква, АЕЦ (арм. Հայ Ավետարանական Եկեղեցի, ՀԱԵ) – одна з вірменських церков, заснована в Константинополі в 1846 році.
https://ua.wikipedia.org › Вірменська_євангелістська_церква

відзначає Великдень – Воскресіння Христове.17 квіт. 2022 р.

Коли вірменський Великдень у 2023 році?

9 квітня Вірменська апостольська церква є близькою до православної, але день святкування Великодня розраховує по-своєму. Іноді вірменський Великдень – Сурб Затік збігається з православним, але не цього року! Вірменський Великдень 2023 також відзначатиметься 9 квітня.

Скільки триває вірменський Великдень?

Зазвичай Великдень відзначається одного з весняних днів. з 22 березня по 26 квітня. Це тому, що Вірменська Апостольська Церква святкує Великдень у першу неділю, яка слідує за місяцем після весняного рівнодення. У 2021 році Великдень відзначатиметься 4 квітня. Великдень передує Страсний тиждень.

Коли вірменська церква святкує Великдень?

Вірменська Апостольська Церква у 2023 році відзначає Святий Великдень або Сурб Затік. 9 квітня.