Коли слово "що" є займенником: приклади та правила використання

Іменники та прикметники у російській мові дуже часто замінюються займенниками, щоб уникнути повторень і зробити текст легшим для сприйняття. Одним із найбільш універсальних займенників у російській мові є "що". Але коли саме це слово можна використовувати як займенник?

Займенник "що" може виступати в ролі займенника-відволікання або займенника-заступника. У першому випадку воно замінює іменник, що означає предмет чи явище у сенсі. Наприклад, у фразі "Все, що я бачив, залишило глибоке враження" слово "що" замінює невказане предмет або явище, на які той, хто говорить, послався. Таке використання займенника "що" дозволяє зробити мова більш розмовною та уникнути вживання конкретних іменників та прикметників.

Друге значення займенника "що" – заміщення цілої інформаційної групи чи питання. Наприклад, у реченні "Я не знаю, що ти говориш" займенник "що" замінює всю фразу "що ти говориш". Це спрощує та прискорює процес читання та розуміння, оскільки іменники та прикметники замінюються одним коротким словом. Це особливо зручно, коли потрібно висловити невизначеність чи прогнозування подій у майбутньому.

Коли слово "що" є займенником
СловоРоль
щозайменник

Як зрозуміти що слово це займенник?

Займенник (лат. pronomen) – самостійна частина мови, що об'єднує слова, які містять конкретного лексичного значення, не називають предмети, ознаки чи кількість, лише вказують ними: ти, він, вони, наш, кожен, деякий, нічий, скільки і т.д.

Яку частину мови відноситься слово Що?

Відповіді1. Якщо слово "що" знаходиться на початку запитання, воно є запитальним займенником. Займенник – частина мови, яка вказує на предмет, але приховує його назву. Можна перефразувати пропозицію, замінивши займенник іменником.

Що який займенник?

Питання: хто, що, який, який, чий, скільки. Займенники запитання служать спеціальними запитальними словами і вказують на осіб, предмети, ознаки і кількість.