Користь та шкода чаю з м'яти для організму: повне керівництво

Чай з м'яти – популярний напій, улюблений багатьма людьми за свіжий та приємний смак. Однак, крім цього, м'ята має безліч корисних властивостей і впливає на організм.

Корисні властивості чаю з м'яти включають заспокійливий ефект на нервову систему. Цей напій допомагає зняти стрес та напругу, покращує настрій та сприяє розслабленню. Він може бути особливо корисний для людей, які страждають на нервову напругу і безсоння.

Чай з м'яти також має протизапальні властивості і може допомогти при болях у животі та диспепсії. Він має антиспазматичну дію, що може допомогти зняти судоми та болі шлунка. Крім того, м'ята покращує травлення і може допомогти впоратися зі печією та газами.

Не менш важливою властивістю чаю з м'яти є його протимікробна дія. Він може допомогти у боротьбі з бактеріями та вірусами, а також знизити ризик інфекцій. Пити чай із м'яти особливо корисно під час застуди чи грипу.

Склад лікарської сировиниДія на організм
Ефірна олія м'ятиСприяє посиленню перистальтики кишечника, знімає спазми та запалення.
МентолМає відхаркувальну і муколітичну дію, знімає свербіж і подразнення шкіри
ФлавоноїдиПоліпшують мікроциркуляцію, стимулюють серцево-судинну систему
КатехіниМають антиоксидантну дію, запобігають пошкодженню клітин організму.
Вітамін СПідтримує імунітет, сприяє синтезу колагену та поглинанню заліза

Листя м'яти розслаблює м'язи і це дозволяє полегшити стан при головних болях та мігренях. Допомагає при нудоті. Мятний чай має протизапальну, спазмолітичну та загальну заспокійливу дію. І допомагає полегшити симптоми нудоти, блювання та запаморочення.9 лип. 2023 нар.

Кому не можна пити чай із м'ятою?

Протипоказаннями до вживання м'яти вважаються гіпотонія (знижений тиск), дитячий вік до 3 років, вагітність, а також індивідуальна непереносимість. З обережністю варто пити м'ятні напої людям із підвищеною кислотністю шлунка.

Чому не можна пити чай із м'ятою на ніч?

Дієтологи не радять пити м'яту на ніч, оскільки ментол у її складі не дає м'язовому кільцю між стравоходом і шлунком щільно закритися, що може призвести до ранкової печії..

Навіщо корисно пити чай з м'яти?

Мятний чай полегшує деякі симптоми синдрому подразненого кишківника. Поліпшує сон та знімає стрес. Ментол у листі м'яти перцевої – міорелаксант та заспокійливий засіб, тому олія м'яти популярна в ароматерапії. Чашка теплого м'ятного чаю сприяє загальному розслабленню тіла та розуму.

Які хвороби лікує м'ята?

М'ята багата на антиоксиданти, що забезпечують надійний захист від багатьох хвороб, включаючи онкологію. Ця рослина допомагає дихальним шляхам, особливо ефективно вона при лікуванні астми та бронхіту. М'ята корисна при розладах шлунка та кишечника, головних болях. М'ята олія здатна боротися і зі шкірними висипаннями.


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *