Методи резервного копіювання: основні методи та інструменти

У наші дні збереження даних є одним із найважливіших завдань для будь-якого бізнесу чи організації. Незайнятну цінність для них є інформаційні ресурси, тому резервне копіювання даних стає невід'ємною частиною їх систем безпеки. У разі збою в роботі системи, розкрадання інформації або іншої непередбаченої події резервне копіювання допомагає відновити втрачені дані та продовжити роботу.

Існує кілька методів резервного копіювання, кожен з яких має свої переваги та недоліки. Один з найпоширеніших методів – повне резервне копіювання. У цьому випадку повна копія всіх даних зберігається на резервний пристрій. Цей метод забезпечує повний захист даних, проте потребує значних ресурсів часу та місця для зберігання.

Інший метод – диференціальне резервне копіювання, яке копіює лише дані, що змінилися з моменту останнього повного копіювання. Цей метод заощаджує час і місце, але при відновленні даних вимагає наявності останнього повного резервного образу та всіх диференціальних копій.

Також існують методи інкрементального та архівного резервного копіювання. У першому випадку зберігаються лише зміни, що змінилися з моменту останнього резервного копіювання. У другому випадку, дані архівуються та стискаються для економії місця на резервному пристрої.

МетодОпис
Повне копіювання (Full backup)Цей метод створює повну копію всіх даних та програм на пристрої. Весь вміст зберігається в резервній копії.
Інкрементне копіювання (Incremental backup)У разі використання цього методу лише нові та змінені файли копіюються в резервну копію. Він заощаджує час та ресурси, але потребує всіх попередніх інкрементних копій для відновлення.
Диференційне копіювання (Differential backup)Цей метод зберігає лише змінені дані з останньої повної копії. Відновлення здійснюється шляхом комбінування повної копії з останнім диференціальним бекапом, що може зайняти більше часу та ресурсів, ніж інкрементне копіювання.
Знімки тома (Volume shadow copy)Це метод, наданий операційною системою Windows, який дозволяє створювати точки відновлення для відновлення даних до певного моменту минулого.
Мережеве резервне копіювання (Network backup)Цей метод дозволяє створювати резервні копії даних на віддаленому сервері або у хмарі. Це забезпечує додатковий захист від збоїв та пошкоджень локальних пристроїв.

Які види резервного копіювання існує?

Існує кілька видів резервного копіювання:

  • Повне резервне копіювання (Full backup)
  • Диференційне резервне копіювання (Differential backup)
  • Інкрементне резервне копіювання (Incremental backup)
  • Клонування
  • Резервне копіювання у вигляді образу
  • Резервне копіювання в режимі реального часу

Скільки видів резервного копіювання існує?

Порівняння різних типів резервного копіювання даних

Параметри порівнянняТип резервного копіювання
Періодичність створення бекапівВідповідно до обраної стратегії
Бекап статичних даних (файли, папки, реєстр)
Копія динамічних даних веб-сайтів та БД
Створення файлів з образами дисків та розділів

Який бекап краще?

Повний бекап Він вважається найкращим варіантом захисту у плані простоти та швидкості відновлення. Проте через великі обсяги копіюваних даних у разі процес виявляється відчутно більш затратним проти іншими типами бэкапа.

Які існують рішення для резервного копіювання даних?

Способи резервного копіювання даних

  • Повне резервне копіювання При повному резервне копіювання щоразу створюється повна копія всіх даних, які зберігаються у вихідному вигляді або стискаються та шифруються. …
  • Інкрементне резервне копіювання
  • Диференційне резервне копіювання
  • Дзеркальне резервне копіювання


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *