Навіщо потрібні прикрашені пляшки на весіллі?

Згідно з традицією, на весіллі на столі молодят мають стояти дві пляшки шампанського: одна наречена, а інша наречена. Ці пляшки прийнято прикрашати по-особливому. Їх не відкривають у день урочистостей, святкові пляшки молодята відвозять у свій будинок і зберігають.

Весільне шампанське – центральна прикраса та постійний атрибут банкетного столу молодят. Декорують пляшки (весільні бики) стрічками, квітами, вбирають нареченим і нареченою.

Крім того, після весілля "бики" зберігатимуться вдома ще, як мінімум, рік – за традицією молода сім'я відкриває одну з них на першу річницю весілля, а другу – на честь народження першої дитини.

Витоки цього правила зародилися у Донському козацтві. У ті часи на весілля, як подарунок від родичів, подавали живих корову та бичка. Тварин пов'язували стрічками за роги та підводили до столу нареченого та нареченої.