Оптимальний ґрунт для орхідеї: яка земля вибрати для успішного вирощування

Орхідеї є одними з найвишуканіших квітів на планеті, і щоб вони процвітали та радували око своїми барвистими квітами, їм потрібна особлива земля. Орхідеї вимагають особливого поєднання поживних речовин та хорошої дренажності для здорового росту та процвітання. Підібрати правильний ґрунт для цих делікатних кольорів є одним із ключових моментів піклування про них.

Головним критерієм при виборі ґрунту для орхідей є хороша повітропроникність. Коріння цих квітів дихає, і щоб уникнути гниття кореневої системи та різних захворювань, необхідно забезпечити достатню кількість повітря до коріння. Крім того, грунт повинен бути досить пухким, щоб оранжерейні квіти могли легко проростати та розширювати свою кореневу систему.

Важливим аспектом підбору ґрунту для орхідей є рівень кислотності. Вони вимагають слабокислого або нейтрального ґрунту, щоб нормалізувати збалансований вміст поживних речовин. Для створення оптимального грунту можна використовувати спеціальні субстрати, які включають елементи, такі як шматочки кори дерев, сфагнум, пісок та інші компоненти, що створюють ідеальні умови для зростання.

Яка має бути земля для орхідеї
ВластивістьОпис
ПідкладкаДеревна кора, деревна вовна, папоротевий субстрат або суміш з них використовуються як підкладка для орхідей.
ДренажНаявність дренажного матеріалу, такого як гравій або глиняні горщики, дозволяє воді легко проходити через коріння орхідеї та запобігає гниття коренів.
ВологістьЗемля для орхідеї має бути вологою, але не надто мокрою.Орхідеї потребують помірного рівня вологості, щоб коріння могло отримувати воду, але не задихатися від надлишку вологи.
ПовітропроникністьОрхідеям необхідна хороша повітропроникність ґрунту, щоб коріння могло дихати. Це досягається використанням підкладки, яка дозволяє повітря циркулювати навколо коренів.
ПоживністьЗемля для орхідеї має бути поживною, щоб забезпечити їх здорове зростання і цвітіння. Для цього використовують спеціальні добрива та добавки, розроблені спеціально для орхідей.

Який найкращий ґрунт для орхідей?

Використовується тільки верховий торф. Він має високу вологоємність і відмінну повітропровідність. Краще брати кусковий торф, а не розсипчастий, тому що він не накопичується на дні горщика, не забиває пори субстрату.

Чи можна садити орхідеї лише у кору?

Так, фаленопсис можна висаджувати як в одну соснову кору, так і в суміші з нею. Наприклад, кори та моху-сфагнуму, який укладають зверху, кори та деревного вугілля (5:1), кори, моху-сфагнуму та деревного вугілля (5:2:1), кори, моху-сфагнуму, коріння папороті та керамзиту (5 :2:2:1).

У чому має рости орхідея?

Орхідеї – епіфітні рослини, які ростуть на деревах. Вони чіпляються корінням за кору, тому не вимагають ґрунту з перегноєм, піском чи землею. Екзотам необхідно створити умови, близькі до природних: півтінь, відсутність прямих сонячних променів, протягів, перепадів температур, висока вологість.

У чому краще садити орхідею?

Зазвичай орхідеї пересаджують у прозорі горщики діаметром не більше 12 см. Саме прозорі ємності потрібні потім, що коріння деяких видів рослини здатне до фотосинтезу — для цього необхідне сонячне світло. Зовсім маленьку рослину можна посадити в пластикову склянку.