Різниця між корсетом та бандажом: як зробити правильний вибір

Коли ми говоримо про лікування або запобігання спині, ми часто стикаємося з термінами "корсет" та "бандаж". Незважаючи на те, що обидва з них використовуються для підтримки та стабілізації хребта, вони мають свої особливості, які роблять їх різними один від одного.

Корсет – це медичний пристрій, який зазвичай носиться навколо попереку і займає основне місце у лікуванні та профілактиці спинних проблем. Він має жорстку конструкцію та забезпечує підтримку хребта, запобігаючи зайвим рухам і зменшуючи навантаження на спину.

З іншого боку, бандаж – це гнучке пристрій, який зазвичай використовується для фіксації та зменшення рухів у певній області хребта. На відміну від корсета, бандаж не обмежує рухи хребта в принципі, а лише зменшує їх у певній галузі, що дозволяє підтримувати природні рухи.

Таким чином, різниця між корсетом і бандажом полягає в жорсткості конструкції та області застосування. Корсет підходить для лікування та профілактики широкого спектру спинних проблем, у той час як бандаж найкраще підходить для зменшення рухів у конкретній області хребта.

ПитанняКорсетБандаж
1ВизначенняКорсет – це жіночий одяг, що носить корекцію фігури або радості і краси.Бандаж – це медичний пристрій, який використовується для підтримки та стабілізації тіла після травми або операції.
2ВикористанняКорсети використовуються як модний аксесуар або для створення бажаного силуету.Бандажі, як правило, використовуються в медичних цілях для підтримки тіла.
3МатеріалиКорсети можуть бути виготовлені з різних матеріалів, таких як тканина, мереживо, шкіра або пластик.Бандажі часто виготовляються із еластичних матеріалів, таких як еластичний нейлон або спандекс.
4СпинаКорсети можуть бути із відкритою або закритою спиною.Бандажі зазвичай мають закриту спину для кращої підтримки та стабільності.
5ЦінаЦіна на корсети може змінюватись від доступних варіантів до дорогих дизайнерських моделей.Бандажі зазвичай коштують дешевше, ніж корсети, тому що їхня головна мета – медична підтримка.
6Обмеження у русіКорсети можуть обмежувати рух тіла, особливо в області талії та стегон.Бандажі можуть обмежувати рух у конкретних областях, таких як спина або живіт, але вони зазвичай дозволяють більшу свободу рухів, ніж корсети.
7Медичне призначенняКорсети не призначені для використання з медичною метою і можуть бути шкідливими при неправильному використанні.Бандажі призначені для медичного використання та мають бути призначені або рекомендовані фахівцем для правильного використання.

У чому відмінність бандажу від корсету?

Корсет є жорсткою конструкцією, призначеною для максимальної фіксації певної ділянки спини. Тоді як бандаж більше нагадує м'який еластичний пояс. У деяких моделях можуть бути передбачені спеціальні вставки ортопедичні.

Чим відрізняється корсет від ортезу?

При виборі, що потрібно купити, бандаж чи ортез, варто знати, що бандаж обмежує рухливість пошкодженого суглоба, а ортез захищає ліктьовий суглоб від зайвих механічних впливів.. Вище зазначені вироби можуть забезпечити фіксацію та компресію різного значення.

Чи можна прибрати живіт за допомогою корсету?

Навіть якщо носити корсет 24 години на добу, звузити талію та прибрати живіт не вийде – Форма забезпечується за рахунок роботи м'язів живота.

Що дає носіння корсету?

Головна мета будь-якого корсету дати організму можливість відновитися після фізичного навантаження, забезпечити більшу стійкість (фіксацію) спини, знімаючи зайве навантаження з хребта та м'язів. Оптимальним буде носіння ортопедичного корсету протягом 1,5-2 години з наступною перервою на 3-4 години.