Що корисного в сметані: властивості та переваги для організму

Сметана є незамінним продуктом на наших кухнях. Вона надає стравам неповторного смаку і аромату, робить їх ніжнішими і ситними. Однак, крім відмінного смаку, сметана також має ряд корисних властивостей, якими варто знати.

По-перше, сметана багата на вітаміни і мінерали, необхідні для нормального функціонування організму. Вона містить вітамін А, який покращує зір та стан шкіри, вітамін D, що відповідає за здоров'я кісток, та вітаміни групи В, важливі для роботи нервової та серцево-судинної систем. Крім того, сметана містить кальцій, фосфор та йод, які необхідні для міцних зубів та кісток, здоров'я щитовидної залози та нормалізації обміну речовин в організмі.

По-друге, сметана є джерелом корисних жирів, необхідних нашому організму. Вона містить вершковий жир, який є натуральним та корисним продуктом. Полі- та мононенасичені жири, які містяться в сметані, допомагають знизити рівень холестерину в крові та запобігти розвитку серцево-судинних захворювань.

НазваКористь
Вітамін АПоліпшує зір та стан шкіри
Вітамін DПідтримує здоров'я кісток та зубів
Вітамін В2Підвищує енергію та покращує обмін речовин
КальційЗміцнює кістки та зуби
ФосфорБере участь в утворенні кісток та зубів
КалійПідтримує нормальну роботу серця та нормальний артеріальний тиск

Містить багато корисних вітамінів і мікроелементів. Містить біотин (вітамін Н), який називають вітаміном молодості та краси. Добре впливає на гормональне тло, що особливо актуально для жінок. Завдяки вмісту білка, сметана допомагає підтримувати силу м'язів.11 січ. 2017 р.

Чому корисно їсти сметану?

Продукт містить вітаміни А, В, С, Е, які потрібні для гладкої шкіри, гарного зору, міцних нігтів та енергії. У сметані є органічні кислоти, що уповільнюють старіння клітин. Завдяки високому рівню калію, фосфору та пробіотиків сметана налагоджує обмін речовин та відновлює мікрофлору шлунка.

Коли не можна їсти сметану?

Кисломолочні продукти не рекомендуються людям з виразкою шлунка та гастритом – Вони підвищують секрецію шлункового соку і можуть викликати печію. Також обмежити вживання сметани рекомендується людям із хворобами жовчного міхура та печінки – сметана може збільшити навантаження на них.

Скільки на день можна їсти сметану?

На думку фахівців, допустима норма дві-три порції по дві столові ложки сметани на день. Раніше доктор медичних наук Йорам Харт перерахувала продукти харчування, що негативно впливають на стан шкіри.


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *