Що краще пити при проносі: рекомендації та поради

Пронос – неприємний стан, що супроводжується частими та рідкими випорожненнями. Воно може виникнути через різні причини, включаючи інфекцію, харчове отруєння, стрес або певні медичні препарати. При проносі дуже важливо пити достатню кількість рідини, щоб запобігти зневодненню та відновити втрачені організмом електроліти.

Однак, не всі напої однаково корисні при проносі. Залежно від причин проносу можна рекомендувати різні напої з різним вмістом електролітів. Наприклад, при харчовому отруєнні чи інфекції шлунково-кишкового тракту рекомендується пити гарячий чай, який допомагає зменшити запалення та знімає симптоми діареї. Також корисними можуть бути відвари з імбиру або м'яти, які мають протизапальні властивості.

Особливу увагу слід приділити компенсації втрачених електролітів. При проносі організм втрачає багато солей і мінералів, тому дуже важливо пити напої, що містять електроліти, такі як спеціальні розчини із содою або сольові розчини. Дані напої допоможуть покращити гідратацію та відновити баланс електролітів в організмі.

Що краще пити при проносі
ПродуктОпис
ЧайДопомагає усунути рідке випорожнення і знімає запалення в кишечнику.
Слабке міцне варення з яблукВідновлює роботу кишечника за рахунок пектину, який міститься у яблуках.
Рисовий відварСтабілізує випорожнення та знімає набряки в кишечнику.
Морс із журавлиниМістить вітамін С та таніни, які мають протизапальну дію.
Коктейль із банана та сухариківБанан має кремування та оперативні властивості, а сухарики покращують роботу кишечника.

Що найкраще допомагає від проносу?

Протидіарейні засоби

  • протидіарейні комбіновані засоби – Смекта, Діосмектіт, Діоктаб Солюшн таблетки, Неосмектин, Ендосорб;
  • що впливають на моторику ШКТ – Лоперамід, Лопедіум, Діара, Діара експрес, Імодіум, Лоперакап, Суперіол, Діарол, Ентеробене, Ларемід.

Що можна випити від проносу дорослій людині?

Кошти від діареї для дорослих

  1. Лоперамід (13)
  2. Лопедіум (2)
  3. Імодіум (3)
  4. Гідрасік (1)

Що категорично не можна за діареї?

Необхідно виключити з раціону продукти, що містять рослинну клітковину, та продукти, що викликають газоутворення. Необхідно відмовитися від будь-яких прянощів, консервованих та копчених продуктів. Протипоказані будь-які закуски, соуси, солоні (чіпси, горішки) та солодкі (цукерки, морозиво, шоколад, мед) продукти.

Як у домашніх умовах позбутися проносу?

Чим лікувати діарею в домашніх умовах? Ефективними будуть сорбенти (Смекта, Ентеросгель) та активоване вугілля, які можна приймати після попередньої консультації лікаря Відновити мікрофлору кишківника. Для цього використовують пробіотики – препарати, які містять корисні бактерії.


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *