Що можна і не можна робити у День Святого Миколая: традиції та заборони

День Святого Миколая – особливе свято, яке відзначається 6 грудня. Цього дня у багатьох країнах світу відбуваються різні традиційні обряди та свята, пов'язані з цим чудовим святим. Однак, як у будь-якому іншому святі, є низка правил та рекомендацій, яких слід дотримуватись, щоб поважати цей день та уникати небажаних неприємностей.

По-перше, у День Святого Миколая можна дарувати подарунки та сюрпризи своїм близьким та друзям. Це чудова нагода порадувати інших і поділитися радістю свята. Подарунки можуть бути різноманітними: від солодощів та іграшок до корисних та потрібних речей. Головне, щоб вони були зроблені зі щирою любов'ю та турботою. Можна також надіслати вітання та побажання тим, хто далеко, використовуючи сучасні засоби зв'язку.

По-друге, у День Святого Миколая варто відвідати храм чи церкву, де відбудуться особливі богослужіння та молитви. Святий Миколай вважається покровителем багатьох професій та міст, тому цього дня можна покласти свої молитви перед іконою святого та попросити охоронити та допомогти у різних справах. Також можна взяти участь у хресному ході або в інших релігійних заходах, присвячених цьому дню.

З іншого боку є кілька речей, які не рекомендується робити в День Святого Миколая. По-перше, не варто скупитися на подарунки чи робити їх собі винятково. Свято Святого Миколая – це час радості та щедрості, тому краще порадувати оточуючих та поділитися задарма. Також не варто забувати про духовну складову цього дня та не нехтувати походом до храму чи церкви.

Що можна і що не можна робити у День Святого Миколая
Можна, можливоНе можна
Вітати близьких та друзівЗабувати привітати своїх близьких та друзів
Дарувати подарункиВідмовлятися від подарунків
Прикрашати ялинкуРуйнувати прикрашені ялинки
Допомагати нужденнимВідмовлятися допомогти нужденним
Дивитися новорічні фільмиНе дивитися новорічні фільми
Приготувати смачну вечерюНе готувати вечерю
Співати колядки та щедрівкиНе співати колядки та щедрівки
Виявляти кохання та турботуНе виявляти любов та турботу

Що не можна робити у День Святого Миколая 22 травня?

Що не можна робити у день Миколи Чудотворця Забороняється у цей день сумувати, згадувати про погані події, лінуватися. Також ображати дітей, людей похилого віку – всіх, хто вважається слабшим і незахищеним.

Що можна робити на святого Миколая?

В цей день прийнято робити тільки добрі справи, а також провести його в молитвах і турботах про сім'ю, будинок і домашню худобу. Вранці та ввечері прийнято помолитися Миколі Весняному та Господу. Ваші молитви будуть почуті і вам обов'язково віддасться, якщо ви були щирі і дійсно заслуговуєте на те, про що просите.

Чи можна працювати на городі у День Святого Миколая?

В цей день заборонено займатися домашніми справами, роботою та городом.