Що робити під час аварії на атомній електростанції

Аварії на атомних електростанціях (АЕС) є потенційно небезпечними і можуть мати серйозні наслідки для довкілля та здоров'я людей. Тому важливо знати, як правильно діяти у разі виникнення такої ситуації, щоб мінімізувати ризики та забезпечити свою безпеку.

Насамперед необхідно дотримуватися інструкцій та вказівок відповідних органів та служб, таких як аварійно-рятувальні служби та цивільна оборона. Ці організації мають навички та досвід у галузі реагування на аварії на АЕС та надаватимуть актуальну інформацію про ситуацію та заходи безпеки, які необхідно вжити.

Для своєї власної безпеки необхідно дотримуватись наступних рекомендацій:

• Залишайтеся всередині приміщення та закрийте вікна та двері для запобігання проникненню радіоактивних частинок та газів. Якщо ви знаходитесь на вулиці, спробуйте увійти до приміщення та закрити двері та вікна.
  • Підготуйте запаси важливих предметів, таких як питна вода, батарейки, свічки, харчові продукти з тривалим терміном придатності, аптечку та інше необхідне приладдя. Це допоможе вам протриматися у разі тривалого перебування усередині приміщення.
  • Вимкніть системи вентиляції та кондиціюваннящоб уникнути внутрішнього зараження повітря ззовні. Увімкніть радіо або телевізор, щоб бути в курсі останніх новин та рекомендацій.
  • Не вживайте продукти з садів та городів поблизу АЕС, оскільки вони можуть бути забруднені радіоактивно. Також не пийте воду з колодязів та річок, якщо не отримали відповідних інструкцій від органів влади.

У разі аварії на АЕС необхідно зберігати спокій та діяти раціонально. Своєчасні та правильні дії можуть врятувати ваше життя та життя ваших близьких.

Що робити під час аварії на АЕС
СитуаціяДії
Виявлено аварію на АЕС1. Залишатися спокійним і не панікувати.
2. Дотримуватися інструкцій персоналу АЕС.
3. Прийняти рішення евакуюватися чи залишатися дома залежно від ситуації.
Отримано повідомлення про НС на АЕС1. Терміново ознайомитися з інформацією про можливі небезпеки та рекомендації з боку фахівців.
2. Пояснити ситуацію домашнім та близьким, якщо це можливо.
3. Підготувати автомобіль для евакуації, заправити його, перевірити наявність необхідних документів та запасів.
Підвищення радіаційної небезпеки1. Закрити вікна та двері, щоб мінімізувати проникнення радіації у приміщення.
2. Увімкнути радіо або телевізор для отримання актуальної інформації.
3. Вжити заходів для захисту дихальних шляхів: надягти маску або промоклу тканину перед носом та ротом.
Евакуація з АЕС1. Зібрати речі, які можна взяти із собою: документи, ліки, необхідні предмети гігієни тощо.
2. Дотримуватися вказівок персоналу АЕС щодо місця збору та подальших інструкцій.
3. Намагайтеся не користуватися громадським транспортом, вибираючи власний автомобіль або пішу евакуацію.
Залишення на місці1. Закрийте вікна та двері мокрими рушниками або одягом для більш ефективного захисту від радіації.
2. Уникайте прийому їжі та пиття, перебуваючи всередині будівлі.
3. Підготуйте місце для тимчасового проживання у віддаленій частині приміщення з мінімальними вікнами та стінами.

Як тільки стало відомо про небезпеку радіоактивного забруднення, слід негайно одягнути на себе та дітей протигаз, респіратор, протипилову тканинну маску або ватно-марлеву пов'язку. Зробіть герметизацію приміщення. Закрийте вікна, двері, завісьте їх щільною тканиною. 2022 р.

Що потрібно робити під час аварії на атомній станції?

Відразу ж лягайте на землю і спробуйте знайти поряд поглиблення або виступ, який захистить вас від ударної хвилі та уламків. Максимально закрийте усі відкриті частини тіла. Легти потрібно ногами у бік вибуху та обличчям униз, підклавши руки під себе. Навушники допоможуть захистити вуха від баротравми.

Що робити, якщо буде підрив Заес?

Під час вибуху на Запорізькій атомній станції жителі потенційної зони радіаційної аварії мають бути готові до можливої ​​евакуації. Необхідно дотримуватись інструкцій та стежити за офіційними повідомленнями влади, йдеться в офіційному повідомленні Міністерства охорони здоров'я.

Що потрібно пити під час вибуху АЕС?

Є дуже важливі правила захисту: якщо є загроза радіоактивного зараження, слід прийняти всередину звичайний йод. Тоді щитовидна залоза буде «зайнята» цим йодом, і ми зможемо вберегти її від поразки. Це потрібно зробити, коли загроза реальна: за 30 хвилин до або в перші хвилини-години після того, як оголошено тривогу».