Що робити, якщо в колективі відчуваєш токсичність та цькування

У робочому середовищі кожна людина хоче почувати себе комфортно та шанованою. Однак іноді буває так, що в колективі виникають неприємні ситуації, пов'язані з цькуванням. Цькування може проявлятися як у формі психологічного насильства, так і у фізичній лобіінговій технології. У будь-якому випадку це негативно позначається на самопочутті та продуктивності роботи.

Якщо ви зіткнулися з цькуванням у колективі, важливо знати, як правильно реагувати на цю ситуацію. По-перше, необхідно зберігати спокій і не дозволяти негативним емоціям взяти гору. Важливо оцінити ситуацію об'єктивно та зрозуміти, що вам необхідно зробити далі.

Один із перших кроків, які варто зробити, – це звернутися до керівництва або HR-відділу компанії. Поясніть ситуацію, розкажіть про цькування, яке ви переживаєте, та попросіть допомоги. HR-відділ може провести внутрішнє розслідування та призначити відповідні заходи для припинення цькування. Якщо ці заходи будуть недостатніми або HR-відділ не реагує на ваше звернення, варто звернутися до зовнішніх організацій, які займаються захистом прав працівників.

СитуаціяЩо робити
Вас негативно критикуютьНе приймайте на власний рахунок. Оцінюйте факти, а чи не емоції. Усміхайтеся та дякуйте за відгуки.
Вас ізольуютьНе відступайте від своїх принципів та цінностей. Виявляйте відкритість та ініціативу у спілкуванні з колегами.
Вас обзиваютьсяНе вступайте у конфлікти. Ігноруйте образи та зберігайте спокій. Розвивайте комунікативні навички та вміння конструктивно реагувати на критику.
Вас залякуютьНе дозволяйте себе залякувати.Зміцнюйте свою позицію та підвищуйте впевненість у собі. Зверніться за підтримкою до HR відділу або посібника.
Вас ображаютьЗалишайтесь професійним. Якщо повторюються образи, зверніться до HR відділу або посібника. Запишіть факти та свідків.

Як боротися із цькуванням у колективі?

Як себе захистити

  1. Проаналізуйте ситуацію Можливо, зауваження ваших колег та шефа небезпідставні. …
  2. Поговоріть з ватажком моберів, з'ясуйте, чим ви йому не догодили, і постарайтеся згладити гострі кути конфлікту.
  3. Попросіть захисту …
  4. Абстрагуйтеся …
  5. Звільняйтесь …
  6. Телефонуйте 102.

Збережена копія

Як реагувати на цькування?

Якщо йдеться про дуже серйозне цькування, то може знадобитися звернення до поліції. Ти можеш сам(а) зателефонувати до поліції за телефоном екстреної допомоги 112 або попросити батьків чи вчителя зателефонувати до поліції замість тебе. Не треба соромитись звернення до поліції – це важливий спосіб відстоювання своїх прав!

Куди звертатися під час цькування на роботі?

28.4 КпАП РФ справи про адміністративне правопорушення, передбачене цією статтею, порушуються прокурором. Тобто для притягнення винних до відповідальності необхідно звернутися. до прокуратури того району, на території якого вчинено правопорушення із заявою про притягнення винних осіб до відповідальності.

Як зрозуміти, що тебе цькують на роботі?

Варіанти прояву цькування на роботі поширення хибних чуток, постійна критика, приховування інформації, наклеп, соціальна ізоляція», – Розповідає Наталія Щанкіна, психолог Московської служби психологічної допомоги населенню.


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *