Що таке живиця хвойного дерева

ЖИВИЦЯ (терпентин) — смолиста речовина, яка виділяється при пошкодженні хвойних дерев. Вона міститься у смоляних ходах деревини сосни, ялиці, кедра, ялини, модрини, а також у спеціальних вмістилищах.

Що таке живиця і чому її так називають?

Живи́ця — розчин твердих смоляних кислот із загальною формулою C20H30O2 і терпентину (C10H16). За хімічним складом живиця є розчином твердих смоляних кислот (смоляні кислоти представляє каніфоль) у суміші терпенів (терпентин — скипидар, тому рідину живиці називають терпентиновою олією (сирцем скипидару).

Що лікує живиця сосни?

Мазь застосовують у таких випадках: шкірні ушкодження (опіки, рани, нариви, фурункули); вірусні та простудні захворювання, а також їх ускладнення (гайморит, бронхіт, ангіна, ларингіт ); ендокринні патології (мастит, мастопатія); гінекологічні хвороби (запалення придатків, ерозія шийки матки);

Для чого живиця?

З живиці готують ліки для розтирань при болях в м'язах, міозитах, радикуліті, ревматизмі, артритах. Використовують її при остеохондрозі та проблемах з кістками і суглобами.

ЖИВИЦЯ – тлумачення, орфографія, новий правопис онлайн