Що заборонено робити в поминальну неділю: дотримання правил та традицій

Поминальна неділя — особливий день, коли люди відвідують цвинтарі та поминають своїх померлих родичів та близьких друзів. Це час, коли ми віддаємо шану і піклуємося про тих, хто вже пішов з цього життя. Однак у цей день існує низка традицій та повір'їв, які слід враховувати, щоб не образити пам'ять померлих та не порушити правила ритуалу.

У поминальну неділю не можна проводити веселих заходів і галасливих розваг. Це час, коли ми віддаємо обов'язок пам'яті померлих, тому важливо виявити повагу та тишу. Уникайте організації вечірок, гучних збіговиськ та гучної музики в цей час. Поминальна неділя – це день скорботи та пам'яті, тому краще відкласти світські розваги на інший час.

Не слід відвідувати клуби, кафе та ресторани у поминальну неділю. Цього дня бажано бути на цвинтарі чи вдома, щоб помолитися, вшанувати пам'ять померлих та відновити зв'язок із предками. Якщо ви хочете провести час із близькими та друзями, виберіть більш відокремлене та спокійне місце, де можна поговорити один з одним та поділитися спогадами про померлих.

ДіяПричина
ПрацюватиПраця в цей день вважається нерозв'язною
ШумітиУ поминальні дні прийнято зберігати тишу та спокій
Зустрічатися зі злими людьмиВажливо зберігати духовну гармонію та шукати миро та лагідність
Жартувати та розважатисяВажливо вшанувати пам'ять і виявляти повагу
Влаштовувати гулянки та ходиУ поминальні дні прийнято виявляти скорботу та пам'ять

Забороняється матюкатися, лаятися та сваритися у поминальні дні. Біля могил на цвинтарі не можна курити. Забороняється вживати спиртне. Взагалі, якщо говорити про народні традиції пити та їсти на цвинтарі, то у православ'ї цього немає.

Що не можна робити у поминальний день?

Що не можна робити у поминальні дні:

• сміятися;
  • святкувати щось;
  • танцювати та слухати музику;
  • згадувати погано про померлих;
  • вживати алкоголь;
  • лаятися;
  • залишати їжу на могилах.

Що не можна робити на цвинтарі у поминальні дні?

Що не можна робити на Радоницю

• Неприйнятним із церковної точки зору є обряд, коли на могилі ставлять горілку та чорний хліб.
  • Не можна поминати померлих спиртними напоями.
  • Не можна прати, шити, прибирати, виконувати фізичну роботу.
  • Не можна садити город.
  • Не можна сваритися, кричати і сваритися.

Чи можна прибирати на цвинтар у поминальні дні?

Інші люди, що прийшли на цвинтар, біля могили мають прочитати могилу "Отче наш". Забирати на могилах варто раніше, як і садити там квіти. У поминальні дні цього робити не можна.

Що робити на поминальний день?

На Радоницю прийнято згадувати померлих близьких у храмі. Можна замовити про них спеціальну молитву – панахиду – або просто написати їхні імена поминальних записках. А також поставити в храмі свічки і помолитися про те, щоб Господь пробачив їм усі гріхи та упокоїв їхню душу. Можна також прочитати акафіст про упокій.