Скільки років місту Керчі? Історія та вік головного міста Криму

Керч – одне з найдавніших міст у світі, розташоване на узбережжі Чорного моря. Вже в давнину на його території існували постійні поселення. Які події та історичні періоди визначили таку багату та насичену історію цього міста?

Перші згадки про Керчі в історичних джерелах відносяться до VII століття до н. На той час територія сучасного міста була заселена групами племен, які вели свою діяльність у районі Таманського півострова. У різні часи тут мешкали кіммерійці, греки, скіфи, римляни, а потім місто було включено до складу Візантійської імперії.

Особливу значимість Керч здобула в епоху середньовіччя, коли стала столицею Корсунського князівства, а потім була завойована хозарами. У IX столітті Керч стала місцем проходу древнім "ординським шляхом", що пов'язував Європу з Азією. Цим самим проклався шлях для того, щоб місто стало міжнародним торговим центром, пов'язаним із різними цивілізаціями та різноманітними культурами.

Скільки років місту Керчі
МістоРік заснуванняВік (років)
Керч7 століття до н.2708

Яке найстаріше місто у Криму?

місто Пантікапей – Вчена рада Інституту археології РАН визнала, що місто Пантікапей (сучасна Керч) заснований у 610-690 роках до нашої ери, – таких дат в історії нашої країни не було. Керч не лише найдавніше російське місто, а й столиця першої на території країни Боспорської держави.

Хто здав Крим у 2014 році?

Колишній головком ЗСУ: Турчинов у 2014 році здав Крим Росії без бою

Якого року забрали Крим?

Анексію українських Автономної Республіки Крим та міста Севастополя було проведено Росією у лютому—березні 2014 року.

Коли з'явилися перші зелені чоловічки у Криму?

Вираз «ввічливі люди» швидко увійшов у вжиток, коли наприкінці лютого — на початку березня 2014 року стратегічні об'єкти в Криму були зайняті невідомими людьми в камуфляжній формі без розпізнавальних знаків і знаків відмінності.