У яких випадках співробітник звільняється з обов'язку носити ЗІЗ

У світі безпеку з виробництва стала однією з основних проблем підприємств. Однак не всі співробітники зобов'язані носити засоби індивідуального захисту (ЗІЗ). Існує низка випадків, коли їх застосування не потрібне.

По-перше, якщо робоче середовище відповідає нормативним вимогам безпеки і не становить загрози здоров'ю та життю співробітників, то носіння ЗІЗ необов'язкове. У таких умовах працівники можуть працювати без використання захисного екіпірування.

По-друге, якщо співробітник має медичні протипоказання до використання засобів індивідуального захисту, то підприємство не може його примусово змусити їх надягати. У цьому випадку роботодавець повинен надати іншу роботу чи забезпечити безпечні умови праці без використання ЗІЗ.

Зрештою, якщо співробітник виконує певні види робіт, які виключені зі списку, що вимагає використання засобів індивідуального захисту, він також не зобов'язаний носити ЗІЗ. У таких випадках роботодавець не має права вимагати від працівника використання захисного екіпірування.

ПунктОпис
1Співробітник не виконує роботи, пов'язані з небезпечними та шкідливими виробничими факторами.Якщо співробітник не має контакту з небезпечними та шкідливими речовинами чи процесами, йому може бути дозволено не носити ЗІЗ.
2Робота здійснюється у безпечній обстановціЯкщо на робочому місці немає небезпеки або шкідливих факторів, співробітнику не потрібно використовувати ЗІЗ.
3Можливість застосування альтернативних методів захистуЯкщо співробітнику надано альтернативні методи захисту, які забезпечують безпеку під час виконання роботи без використання ЗІЗ, він не зобов'язаний носити його.
4Співробітник виконує некритичну роботуЯкщо в результаті оцінки ризиків з'ясовується, що виконання роботи не становить значної небезпеки для співробітника, його можна звільнити від використання ЗІЗ.
5Тимчасове звільнення від використання ЗІЗУ разі, якщо необхідно виконати певні роботи, що вимагають тимчасового звільнення від використання ЗІЗ, працівник може бути дозволений не носити його відповідно до встановлених процедур.

Що робити, якщо працівник відмовляється носити спецодяг?

Якщо працівник відмовляється користуватися засобами захисту, роботодавець має право застосувати до нього дисциплінарне стягнення. Це випливає із сукупності положень пунктів 11 і 26 Міжгалузевих правил, затверджених наказом Мінздоровсоцрозвитку Росії від 1 червня 2009 року.

Як покарати працівника за не носіння спецодягу?

1) зауваження; 2) догана; 3) звільнення з відповідних підстав.

Чи можна використовувати на робочому місці засоби захисту з попередньої роботи?

Коментар Роботодавець може видати працівнику засоби індивідуального захисту, які були у вживанні, якщо їх стан, а також відсоток зносу дозволяють використовувати їх повторно. Такого висновку дійшов Роструд у листі від 19.02.2021 № ПГ/01831-03-3.


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *