В'януть листя лимона що робити

Чому опадає листя біля лайма?

Якщо ви наливаєте дереву занадто багато води, ви виявите що лайм скидає листя, але якщо ви його мало поливаєте, ви також отримаєте опале листя лайма. Ви маєте знайти золоту середину.

Як пожвавити домашній лимон?

Листя лимона потрібно регулярно протирати губкою, змоченою у мильній воді.. Для підтримки вологості можна розмістити поруч з цитрусовим деревом акваріум, відкриті ємності з водою. Ще один спосіб – поставити горщик із лимоном на піддон із галькою, яку систематично зволожувати.

Як визначити хворобу лимона на листі?

При нестачі заліза – лист, що має насичений зелений колір, спочатку стає «у цятку» (чергуються зелені та жовті плями), потім тьмяніє, жовтіє та засихає. ✔При нестачі фосфору листя набувають землесто-іржавий колір, кінчики листя засихають.

Павлівський лимон
Ознаки неправильного догляду на листі лимона

Проблеми з листям лимона: хвороби, шкідники та неправильний догляд

Лимон – популярна кімнатна рослина, яка цінується своїми власниками за гарний зовнішній вигляд та можливість отримати плоди. Однак нерідко можна почути або прочитати на форумі скарги квітникарів на здоров'я своїх підопічних (зокрема, стан листя).

Вплив неправильного догляду та несприятливих умов на стан листя лимона

Іноді на кімнатному лимоні жовтіють і засихають листя. Якщо на дереві немає інших симптомів (гнилів, висихання кори на гілках і т. д.), все, що вам потрібно зробити в цій ситуації – змінити умови утримання рослини, зробивши їх більш підходящими.

Жовте листя на лимоні

Однією з причин появи жовтизни на листі лимона є неправильний догляд

Невідповідні умови утримання

Для хорошого самопочуття лимону потрібні достатнє освітлення та полив, а також відповідний мікроклімат у приміщенні. За невиконання цих умов і виникають проблеми:

  • нестача сонячних променів. Лимон – світлолюбна тропічна рослина, і якість його листя погіршується при малій кількості сонця. Для усунення проблеми переставте горщик з деревцем до вікна, що виходить на південь, а якщо такої можливості немає, придбайте фітолампу для додаткового освітлення. Пам'ятайте, що світловий день для лимона має становити 11-12 год. Навесні та влітку після встановлення теплої (не нижче +14оС вночі) температури горщик з деревцем можна тримати на сонячному балконі або веранді;
  • неправильний полив також здатний погіршити здоров'я вашого лимона. Це відбивається на листі – вони починають жовтіти і висихати з країв. Намагайтеся придбати горщик з дренажними отворами, щоб вчасно видаляти надлишки води. Поливи проводите у міру підсихання верхнього шару ґрунту;
  • невідповідний мікроклімат – лимон погано росте в холодних умовах. Оптимальною для нього є температура в межах +14–27°С без перепадів. Також намагайтеся уникати розміщення рослини в місцях, де вона постійно перебуватиме на протягі;
  • не меншою проблемою, ніж холод, для лимона є сухість повітря – краї листя починають висихати та відмирати. Намагайтеся прибрати деревце від батарей або інших опалювальних приладів. Якщо у вашому будинку надмірно сухе повітря, щодня обприскуйте крону лимона вранці та ввечері та поставте поруч ємність із водою, щоб забезпечити необхідне зволоження.

Для поливів використовуйте бутильовану, кип'ячену або відстояну протягом доби воду – вона не містить небезпечних для лимона хлору та фтору.

Ослаблений лист лимона

При неправильному догляді листя лимона може почати сохнути з країв.

Нестача корисних речовин

Пожовтіння листя лимона може свідчити про нестачу корисних речовин. Впоратися з цією проблемою допоможе внесення поживних розчинів. Перед підживленням ґрунт у горщику необхідно злегка полити. Нестача харчування проявляється по-різному:

    при нестачі азоту листя лимона починає жовтіти з жилок, потім відбувається їх повне освітлення і пожовтіння. У разі виникнення такої проблеми розведіть 5 г аміачної селітри в 1 л води та обережно полийте деревце під корінь. Зазвичай буває достатньо одного поливу;

Нестача азоту

При нестачі азоту спочатку бліднуть жилки на листі лимона, а потім і весь лист

Нестача фосфору

При нестачі фосфору листя покривається темними плямами

Нестача калію

При нестачі калію листя збирається в складки і висихає по краях

Хлороз

При хлорозі на листі добре видно темно-зелену сітку

Піджививши лимон необхідними добривами, можна впоратися з пожовтінням, зблідненням і потемнінням листя.

Відео: огляд добрив для кімнатного лимона

Шкідники на листі лимона

Лимон, як і інші кімнатні рослини, може уражатися шкідниками. Найчастіше вони залишають помітні сліди на листі деревця, які допоможуть вам помітити їхню присутність і негайно розпочати боротьбу.

Павутинний кліщ

Основною ознакою наявності цього паразита є дрібні світлі крапки, що всеюють листочки, а через деякий час на рослині можна помітити павутину, в якій виводиться нове покоління кліщів. Рослина уповільнює свій розвиток, уражене листя висихає і відмирає. Якщо у вас є інші рослини, при виявленні кліща негайно ізолюйте лимон від них.

Павутинний кліщ на лимоні

Павутинний кліщ здатний в короткий термін знищити лимон.

Для знищення кліща часто використовуються:

  • сульфарид, або колоїдна сірка, – це 35% паста. Її розводять у відрі води (50 г на 10 л) і добре промивають рослину, особливо листя зі зворотного боку, а потім «пакують» лимон у пакет на 1 добу, щоб кліщі не перебралися на інші рослини. Повторюють обробку через 10 днів;
  • Карбофос, Аполло, Фітоверм, Акарін (на вибір) необхідно розвести за інструкцією, а потім так само накрити оброблений лимон пакетом на 1 добу. Повторну обробку проводять за 7–10 днів, причому бажано взяти інший препарат.

Місце, де стояв горщик з ураженим лимоном, необхідно ретельно промити гарячою водою з господарським милом.

Попелиця

Це один із поширених і добре відомих квітникарам шкідників. При поразці лимона попелицею листя згортається і висихає, і деревце набуває хирлявого вигляду.

Попелиця на аркуші

Щоб не допустити поширення попелиці на лимоні, боротьбу з нею потрібно починати за перших симптомів її появи

Щоб позбутися попелиці, квіткарі вдаються до наступних заходів:

  • обробка дихлофосом. Добре обприскайте їм шматок вати і покладіть його в горщик, який потім потрібно щільно накрити пакетом. Така обробка триває 5 год. Потім приберіть укриття та обприскайте листя теплою водою;
  • часникова вода. Подрібніть 2 головки часнику, залийте їх окропом (0,5 л) і наполягайте 2 дні. Отриманим розчином обприскуйте лимон через день протягом тижня. Після 5-денної перерви знову обробіть лимон таким же чином;
  • соляний розчин. Розведіть сіль (70 г) у воді (1 л) та обприскуйте рослину.Таку обробку потрібно проводити три рази через кожні 5 днів.

Щитівка

Якщо на вашому лимоні завелися ці шкідники, ви помітите липкий наліт на листі, а саме деревце почне чахнути і слабшати.

Щитівка

Щитівка присмоктується до лимона та покривається зверху захисною оболонкою, тому боротьба з нею займе час

Для знищення щитівки часто використовуються такі засоби:

  • препарати Актара, Фітоверм, Актеллік, Конфідор. Їх необхідно приготувати за інструкцією та ретельно обприскати деревце. Проведіть 3–5 обробок через кожні 2 тижні;
  • тютюновий розчин. 50 г листя тютюну залийте окропом (1 л) і наполягайте 2 дні. У день обробки цим розчином потрібно провести 3-4 обприскування через кожні 4 години. Повторити таку саму обробку потрібно через 7-10 днів;
  • суміш із зеленого мила (5 г) та анабазин-сульфату (2 г). Ці компоненти слід розвести у воді (1 л) і ретельно промити лимон. Через 24 години суміш потрібно змити теплою водою. Повторіть процедуру 3 рази через кожні 7 днів.

Ознаки хвороб на листі та плодах лимона

Лимон може вражатись різними хворобами, і потрібно ретельно стежити за станом листя, щоб своєчасно надати рослині потрібну допомогу.

Парша

Це грибкове захворювання часто проявляється на молодих листочках. На них утворюються невеликі жовті плями, які потім покриваються сіро-рожевим нальотом. Поступово плями переходять і на інші ділянки крони, а вражене листя висихає і відмирає. Плодоношення припиняється, а плоди, що вже з'явилися, також покриваються плямами і опадають.

Парша лимона

На враженому паршою листі і плодах лимона з'являються плями з рожево-сірим нальотом.

Досвідчені квітникарі стверджують, що парша успішно лікується за допомогою бордоської рідини. Для її приготування:

  1. Розведіть 100 г мідного купоросу у 2 л окропу, налитого у пластикове відро.
  2. В іншому посуді розведіть вапно (100 г порошку на 2 л окропу).
  3. Доведіть кожний розчин до об'єму 5 л.
  4. Процідіть вапняний розчин через марлю.
  5. Влийте мідний купорос у вапно тонким цівком і ретельно перемішайте.

З'єднання розчинів мідного купоросу та вапна

При з'єднанні розчинів вливають мідний купорос у вапно, але не навпаки

Листова мозаїка

При листовій мозаїці на листі лимона з'являються розпливчасті світло-жовті плями, які поступово зливаються одна з одною. Саме деревце зупиняється у рості і втрачає листя.

Листова мозаїка лимона

Уражені мозаїкою лимони не піддаються лікуванню

На жаль, ця хвороба не лікується, але при правильному догляді лимон може прожити кілька років. Якщо у вас є ще якісь рослини, то хворе деревце краще знищити, щоб уникнути подальшого поширення хвороби.

Антракноз

Ця хвороба викликається грибком і проявляється рахунок плям, середина яких світліше, ніж краю. Надалі такі плями зливаються в одну, і вражений листок відмирає. Якщо на лимоні є плоди, вони покриваються такими ж плямами і опадають.

Антракноз лимона

Поява темних плям на листі лимона свідчить про наявність антракнозу

При антракнозі вам допоможе бордоська рідина, але кількість обробок необхідно збільшити до 3 разів з їх проведенням через кожні 10 днів.

Як видно, стан листя лимона може багато розповісти про здоров'я всієї рослини, і вам потрібно ретельно спостерігати за ними, щоб своєчасно надати деревцеві необхідну допомогу. Виконуйте всі вказівки, і ваш лимон неодмінно порадує здоровим зовнішнім виглядом.


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *