Вино слабке, що робити

Що робити, якщо погано грає вино?

Чому вино не блукає.

  1. Перенесіть ємність у приміщення з температурою бродіння, що підходить для дріжджів (вказано на упаковці). вина. Зазвичай це 24-28°С. …
  2. Додайте живильні солі. Допомагає. …
  3. Перевірте густину цукру ареометром-сахарометром. У винному суслі має бути 15-24% цукру. …
  4. Перевірте кислотність винного сусла.

Як прибрати солодощі у вині?

Розбавити водою. Для розведення підійде м'яка питна вода кімнатної температури, також можна додавати мінералку – вийде схожий напій на ігристе вино. Пропорції підбирають до смаку, зазвичай на 1 частину вина додають 2-4 частини води.

Чому мало градусів у вині?

У напівсухих сортах виробники контролюють процес виробництва та призупиняють бродіння на певній стадії, залишаючи невелику кількість цукру, що в результаті призводить до невеликого зменшення вмісту спирту.

МирБір
7 головних причин, чому вино перестало тинятися і що з цим робити – інтернет-магазин МірБір

Чому вино не блукає?

Вино стоїть на гідрозамку всього другий день, але процесу бродіння не спостерігається. Доступ до кисню перекрито, температура у приміщенні близько 20 градусів. Які ще можуть бути причини?

При виготовленні домашнього вина іноді навіть, здавалося б, повному дотриманні рецепта вино не бродить. Воно взагалі може не почати тинятися або процес раптово припиниться через пару днів. Любителі виноробства запитують: чому вино не блукає і що потрібно робити, якщо вино не блукає?

Чому вино не блукає? 8 можливих причин та їх вирішення

  1. Пройшло недостатньо часу. Перша причина банальна – просто пройшло ще зовсім мало часу.Не потрібно думати, що після того, як ви обмежили доступ Пройшло мало часу. Не варто чекати, що відразу після установки гідрозатвору (для відведення CO2 та недопущення O2) вино відразу булькатиме. Дріжджі, які й роблять бродіння вина, ще не активізувалися. Протягом 3-х днів цей процес має бути запущений. Рішення: спостерігати 3-4 дні.
  2. Недостатня герметизація. CO2 виходить назовні і бродіння не так видно. Це небезпечно тим, що коли бродіння почне знижуватися, O2 може проникнути у вино і викликати реакцію з утворенням оцтової кислоти. Вино просто закисне. Відкривати банку з вином можна, але не більше 2-х разів на день на 15 хвилин, щоб прибрати піну або додати цукру. Рішення: домогтися герметичності Часто використовують гумову рукавичку (якщо вона показує "привіт", все нормально). Місця її з'єднання потрібно просто замазати тестом.
  3. Порушення температурного режиму. Винні дріжджі працюють за 10-30°C. Якщо холодніше, вони "засинають", а якщо дуже спекотно, гинуть. Найсприятливіша температура – ​​15-25°C. Не повинно бути перепадів, які можуть бути через спекотний день і холодну ніч. Рішення: дотримуватись температури. Поставити у сприятливе місце. Якщо вона вже була перевищена, то потрібно додати сусло винну закваску або можна додати нову порцію неспиртових дріжджів.
  4. Високий або низький вміст цукру. Цукор – це харчування для дріжджів, і відомий консервант. Тому вміст цукру має бути у районі 10-20%. Сусло за смаком має бути досить солодким, але при цьому не нудотним і не кислим. Рішення: якщо надто солодке, додати воду (обсяг трохи більше 15%); якщо кисле, додати цукор – 50-100 гр. на літр.
  5. Занадто густа консистенція. Часто таке буває при виготовленні плодово-ягідного вина (наприклад, із смородини, горобини, черемхи). Його важко відфільтрувати, а густе вино цілком може не забродити. Рішення: розбавити водою з розрахунку не більше ніж 15% на весь обсяг.
  6. Неякісні дріжджі. Дикі дріжджі, які мешкають на поверхні ягоди, можуть без причини раптово припинити процес бродіння. Рішення: додайте покупні винні дріжджі, домашню закваску, нові непромиті роздавлені ягоди (5 виноградин достатньо на 10 л води) або гарні родзинки (30 грам на 5 л води). Найкраще виноград та родзинки купувати на ринку.
  7. Поява плісняви. Якщо ягоди були підгнилими або погано вимита ємність, не дотримувалася стерильності в процесі виготовлення, то у вино може потрапити грибок плісняви. Рішення: зняти плісняву, вилити вино через трубочку в стерильну ємність Цвілі дуже важко позбутися і це не гарантія того, що вона знову не з'явиться.
  8. Природне припинення бродіння. Після 14-35 днів будь-яке вино перестає тинятися, оскільки при вмісті спирту в 10-14% дріжджі гинуть. З'являється осад, колір вина світлішає. Рішення: етап бродіння закінчено, вино потрібно профільтрувати і ухвалити на дозрівання.

текст при наведенні


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *