Вітаміни в Нуті: корисні властивості та склад

Нут – це бобова рослина, яка у кулінарії використовується як важливе джерело поживних речовин. Одним із найцікавіших аспектів нуту є його багатий вміст вітамінів.

Вітамін А є одним із основних елементів вітамінного складу нуту. Цей вітамін необхідний для гарного зору, здоров'я шкіри, росту та розвитку клітин. Вітамін А відіграє важливу роль у підтримці імунної системи та перешкоджає виникненню запальних процесів.

Вітамін С – Ще один важливий компонент вітамінного складу нуту. Він добре відомий своїми антиоксидантними властивостями та здатністю підвищувати імунітет. Вітамін С сприяє синтезу колагену, покращує засвоєння заліза, зміцнює кровоносні судини та надає загальнозміцнюючий ефект на організм.

Назва вітамінуКількість у Нуті
Вітамін А0,007 мг
Вітамін В1(тайамін)0,225 мг
Вітамін В2(рибофлавін)0,116 мг
Вітамін В3(ніацинеквівалент)1,216 мг
Вітамін В4(холін)51,3 мг
Вітамін В5(пантотенова кислота)1,132 мг
Вітамін В6(піридоксин)0,823 мг
Вітамін В9(фолієва кислота)267 мкг
Вітамін С(аскорбінова кислота)2,2 мг
Вітамін Е(токоферол)0,43 мг
Вітамін К1(філохінон)4,7 мкг

Чим корисний нут для організму?

Регулярне вживання проростків нута заповнює дефіцити білка, вітамінів та мінералів, завдяки високому вмісту клітковини нормалізує роботу травної системи, зокрема кишківника, а також прискорює обмін речовин, що сприяє схудненню, знижуються показники «поганого» холестерину.

У чому користь нуту для жінок?

У чому користь нуту для жінок? Нут знижує ризик раку та серцево-судинних захворювань. Він уповільнює процеси старіння, допомагає зберегти молодість та здоров'я, а також стабілізує нервову систему та знижує рівень стресу. Вживання нуту сприяє контролю за вагою та допомагає у схудненні.

Навіщо їдять нут?

У нута невисока калорійність, він допомагає очищати організм і розщеплювати жири, а також зміцнювати імунітет та нервову систему. Містить величезну кількість антиоксидантів, вітамінів і мінералів, включаючи фолієву кислоту, магній, вітамін B6, вітамін C, залізо, калій, кальцій, фосфор і цинк.

Як часто можна їсти нут?

Незважаючи на те, що бобові смачні і корисні, не потрібно їх їсти занадто часто. Вживайте в їжу квасолю, горох або нут не частіше двох-трьох разів на тиждень, невеликими порціями як добавка до основних страв, а краще – у вигляді компонентів у салатах чи супах.


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *