Як часто потрібно чистити вуха: корисні поради та рекомендації

Вуха – це одна з найважливіших частин нашого тіла, якій ми зазвичай приділяємо недостатньо уваги. Чисті вуха крім покращення слуху та запобігання захворюванням надають зовнішньому вигляду загальну охайність. Однак частота та способи догляду за вухами викликають багато питань у більшості людей.

Чи слід щодня чистити вуха зі своїми коштами чи довірити цю процедуру професіоналові? Лікарі радять регулярно стежити за чистотою вух, щоб уникнути проблем, пов'язаних із накопиченням сірки або виникненням інфекції. Однак сильне та неправильне чищення може призвести до нервових пошкоджень або навіть втрати слуху. Тому важливо знати рекомендації фахівців і правильно доглядати вуха.

Літнім та дітям особливо важливо регулярно стежити за станом вух. Утворення сірки у них відбувається швидше через особливості їхнього організму. У дітей неповноцінні фолікули можуть призвести до утворення осипу у вушному проході. У людей похилого віку зберігається волосся в мішку можна спостерігати затягування, що створює труднощі при його видаленні.

Період часуРекомендації щодо чищення вух
ЩодняЧистити вушну раковину зовні і зачищати сірку, що накопичилася, з зовнішнього боку вушного ходу м'якою щіточкою або шматочком чистої тканини.
ЩотижняЗастосовувати препарати для промивання вух (спреї чи краплі), рекомендовані лікарем чи фармацевтом
ЩомісяцяВідвідувати ЛОР-лікаря для проведення професійного чищення та огляду стану вух
По необхідностіКонсультуватися з лікарем за наявності симптомів, таких як свербіж, болючість, провокація захворювань або сторонні звуки у вухах

Профілактичні заходи можна проводити у домашніх умовах. Для цього необхідно чистити вушний прохід не частіше двох разів на 7-10 днів спеціальною паличкою з обмежувачем.

Як часто чистити сірку у вухах?

Лікар підкреслила, що чим частіше прибирати сірку, тим більше її утворюється. Саме тому достатньо чистити вуха 1 раз в тиждень.

Як зрозуміти що час чистити вуха?

Основна ознака сірчаної пробки – зниження слуху. Якщо ви спробуєте самостійно видалити сірку вимиванням, швидше за все, ви досягнете протилежного ефекту: вуха «закладе» ще сильніше, ви тимчасово перестанете чути. Справа в тому, що при попаданні води у вухо сірка розбухає та перекриває слуховий прохід повністю.

Що буде, якщо довго не чистити вуха?

Все це призводить до порушення евакуації та накопичення сірчаних мас, ущільнення та утворення сірчаних пробок, які можуть викликати мікротравми ніжної шкіри слухового проходу за типом пролежня, інфікування шкіри, запалення зовнішнього вуха і навіть зниження слуху через закупорку слухового проходу.


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *