Як дізнатися повернення податку: докладна інструкція та корисні поради

Щороку багато громадян сплачують податки до бюджету своєї країни, але не всі знають про можливість отримати повернення частини сплачених коштів. Повернення податків є законним способом повернути собі деяку суму, яка була переплачена як податковий внесок.

Повернення податку може бути здійснене за дотримання певних умов та надання необхідних документів. Для цього необхідно звернутися до податкового органу та заповнити відповідну заявку на повернення. У документі слід зазначити всі необхідні відомості, такі як період, за який відбувається повернення, суми, що підлягають поверненню, а також реквізити банківського рахунку, на який слід перерахувати кошти.

При заповненні заявки на повернення податку необхідно бути уважним та точно вказати усі дані. У разі неправильного заповнення заявки ризик відхилення її з боку податкового органу зростає. Тому перед відправкою заявки слід провести її перевірку та переконатися, що всі відомості введені коректно.

Як дізнатися про повернення податку
Крок 1Зберіть необхідні документи:
– свідоцтво платника податків
– довідки про доходи (офіційна зарплата, виплати за дивідендами тощо)
– Документи про сплачені податки
Крок 2Перейдіть на сайт податкової служби та заповніть заяву на повернення податку
або зверніться до податкової інспекції особисто
Крок 3Прикріпіть усі необхідні документи разом із заповненою заявою та надішліть їх
або принесіть до податкової інспекції
Крок 4Дочекайтесь обробки документів податковою службою
та отримайте повідомлення про повернення податку
Крок 5Отримайте повернення податку на вказану вами банківську картку
або через банківський переказ

Як дізнатися, коли прийдуть гроші за повернення податку?

Перевірити статус податкового відрахування у 2023 році найдоступніше в особистому кабінеті на сайті ФНП. Перевірка документів триває 3 місяці, однак у деяких випадках завершується раніше. Статус оновлюється під час проходження кожного етапу. Також пам'ятайте, що перерахування коштів займає ще 30 днів.

Як дізнатися про статус заяви на повернення податку?

Відстежувати статус повернення податків легко за допомогою інструмента Де моє повернення? Це доступно у будь-який час на сайті IRS.gov або через додаток IRS2Go. Платники податків можуть почати перевіряти статус свого повернення протягом 24 годин після отримання поданої електронною поштою декларації.

Як дізнатися коли перерахують податкове відрахування 2023 року?

Термін отримання грошей у вигляді відрахування за декларацією 3-ПДФО в 2023 року

1. Три місяці відводиться інспекторам на перевірку даних декларації та доданих документів,
  2. Один місяць надається казначейству на перерахування коштів.