Як фізична особа може купити акції: докладний посібник для початківців

У світі фінансових можливостей акції є одним із найпопулярніших інструментів для інвестицій. Становлення та розвиток інтернет-технологій дало можливість фізичним особам також взяти участь у цьому процесі. Купівля акцій може бути обтяжливим завданням для приватних осіб, але сучасні технології дозволяють простіше та зручніше провести цю операцію.

Стандартний спосіб придбання акцій – звернутися до професійного брокера. Брокер є посередником між інвесторами та ринком цінних паперів та надає послуги купівлі та продажу акцій. Він допомагає фізичним особам подолати технічні та юридичні перешкоди, пов'язані з інвестуванням. Крім того, деякі брокери надають своїм клієнтам інвестиційні поради та підтримку щодо стратегії інвестування.

В даний час існують також онлайн-платформи, які дозволяють фізичним особам самостійно купувати акції. Це стало можливим завдяки розвитку електронної торгівлі та фінтех-технологій. Тепер усі необхідні операції – від відкриття інвестиційного рахунку до купівлі та продажу акцій – можна виконати онлайн, без необхідності звернення до брокера. Це робить інвестування доступним та зручним для широкого кола людей, дозволяючи їм самостійно керувати своїми інвестиціями.

Як фізична особа може придбати акції
КрокДіяОпис
1Відкрити брокерський рахунокЗвернутися до банку або брокерської компанії для відкриття рахунку, який дозволяє купувати та продавати акції
2Пройти ідентифікаціюНадати необхідні документи для ідентифікації, такі як паспорт та ІПН
3Вибрати акції для покупкиВивчити ринок і вибрати акції, що цікавлять, для інвестування
4Визначити суму інвестиційВизначити суму, яку ви готові вкласти в акції
5Розмістити замовлення на покупкуПовідомити брокерській компанії про бажання придбати певну кількість акцій вибраних компаній
6Сплатити угодуПерерахувати гроші на свій брокерський рахунок для оплати купівлі акцій
7Отримати підтвердження угодиОтримати підтвердження про купівлю акцій та інформацію про кількість та вартість акцій
8Відстежувати зміну вартості акційСлідкувати за зміною вартості акцій, щоб визначити, коли продати та отримати прибуток
9Продати акції за необхідностіУ разі потреби, продати акції через брокерську компанію та отримати гроші на свій рахунок

Як працюють опціони у стартапі?

Що таке опціон і як він працює? У багатьох стартапах співробітнику на етапі працевлаштування крім зарплати та інших бонусів пропонують опціон. Це право придбати акції компанії за так званою ціною виконання. Вона обмовляється на старті та закріплюється в опційній угоді.

Що таке опціони для чайників?

Що таке опціони: коротко Опціон – це похідний фінансовий інструмент, тому його ціна залежить від ціни базового активу. Він дозволяє заробляти на будь-яких коливаннях ринку, будучи інвестицією з високим ризиком. Основна відмінність опціонів від ф'ючерсів у цьому, що з його покупця виникає право, а чи не обов'язок.

Чим опціони відрізняються від акцій?

Акція – пайовий цінний папір, що дає право покупцю претендувати отримання дивідендів, і навіть отримувати прибуток з допомогою зростання курсової вартості цінних паперів. Опціон кол – опціон, який дає його покупцю право на купівлю базового активу за заданою ціною у визначений час.

У чому різниця між опціонами та акціями?

Опціони та акції: у чому головна відмінність? На відміну від акцій, опціони представлені опціонними контрактами, які зазвичай написані інституційними інвесторами. Один опціонний контракт є 100 акцій.