Як і коли можна отримати допомогу у зв'язку з вагітністю

На якому терміні можна подати на допомогу у зв'язку з вагітністю?

Допомога виплачується за період, починаючи з місяця реєстрації в медичній організації, але не раніше настання 6 тижнів вагітності. При цьому, якщо заяву подано не пізніше 30 днів з моменту постановки на облік у медичній організації, то допомога виплачується з місяця звернення.

Що потрібно для того, щоб отримувати допомогу у зв'язку з вагітністю?

Щоб оформити допомога, потрібно:

  1. У перші три місяці вагітності відвідати дільничного гінеколога та завести медичну карту.
  2. Заповнити електронну форму заяви на призначення щомісячної посібники можна на порталі Держпослуг або через відділення Соціального фонду.

Яку допомогу може отримати вагітна жінка?

Сума декретних виплат Мінімальна сума для таких вагітних – 213,53 грн на день. Якщо ти не працюєш, то розмір декретних виплат також встановлений на рівні 25% прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць. Зазвичай ця сума складає 671 грн. на місяць.

Uglich.ru
Щомісячна допомога для вагітних, які стали на облік у ранні терміни – НОВИНИ

Декретні виплати: як їх оформити жінкам в Україні

Декретні виплати: як їх оформити жінкам в Україні

В Україні навіть під час війни жінки можуть отримати від держави допомога у зв'язку з вагітністю та пологами і піти у декретну відпустку. Сума виплат залежить від того, де працювала майбутня мати. Фахівці «Юридичного радника ВПО» розповіли, хто має право на отримання виплат та як їх оформити.

Куди потрібно звертатися для оформлення виплат у зв'язку з вагітністю та пологами

Жінки з числа військовослужбовців ЗСУ, Держприкордонслужби, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань, Держспецтрансслужби, Держспецзв'язку та з числа поліцейських, осіб начальницького та рядового складу органів та підрозділів служби цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби звертаються за призначенням та виплатою допомоги місце основної служби.

Усі інші жінки мають звертатися до органів соціального захисту населення за місцем проживання.

Які документи необхідні для оформлення допомоги

Для оформлення допомоги необхідні такі документи:

Заява про призначення допомоги (слід зазначити паспортні дані, ІПН; якщо хочете виплату допомоги отримувати на банківський рахунок, потрібно вказати IBAN та реквізити банку);

Паспорт;
Інформація про номер запису в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я про сформований медичний висновок про тимчасову непрацездатність категорії "Вагітність та пологи";

Довідка з основного місця служби, навчання про те, що жінка служить, навчається; або довідка ліквідаційної комісії про те, що жінку звільнено з роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи та організації; або довідка з центру зайнятості про те, що жінка зайнята як безробітна.

Який розмір допомоги можуть отримати жінки

Жінкам з числа військовослужбовців ЗСУ, Держприкордонслужби, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань, Держспецтрансслужби, Держспецзв'язку та поліцейських, осіб начальницького та рядового складу органів та підрозділів служби цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби – на суму 100 % грошового.

Жінкам, звільненим з роботи через ліквідацію підприємства, установи та організації – у розмірі 100% середньомісячного доходу. При цьому розмір допомоги встановлюється шляхом множення середньоденного доходу на кількість календарних днів тривалості відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, але не менше 25% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць.

Жінкам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні – у розмірі 100 % мінімального розміру допомоги по безробіттю (2023 року – 1000 грн.)

Аспіранткам, докторанткам, клінічним ординаторам, студенткам установ професійної (професійно-технічної), професійної вищої та вищої освіти – у розмірі місячної стипендії. При цьому жінка, яка продовжує навчання, має право на виплату стипендії або допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами на її вибір. При цьому допомога призначається з дня припинення виплати стипендії по день закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.

Непрацюючим жінкам та жінкам, зареєстрованим як суб'єкти підприємницької діяльності, — у розмірі 25% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць (у 2023 році – 671 грн.)


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *