Як можна зробити стоянку біля будинку

Чи можна зробити паркування біля будинку?

Регламенти організації паркувань Безпосередньо перед вікнами житлових будинків машини ставити не можна – такі паркування не відповідають санітарним нормам. Якщо паркування організоване на прибудинковій території, воно не повинно створювати перешкод для пересування пішоходів та проїзду автомобілів, у тому числі спецтранспорту.

Як отримати дозвіл на паркування біля будинку?

Подати заявку на оформлення паркувального дозволу резидента можна через розділ «Послуги» на сайті www.mos.ru. Внести резидентну плату можна онлайн через особистий кабінет на сайті parking.mos.ru, через розділ "Послуги" на порталі mos.ru або в мобільному додатку "Паркування Росії".

Як узаконити паркувальне місце біля будинку?

Для того, щоб отримати дозвільні документи на землю, необхідно:

  1. Отримати згоду власників.
  2. Скласти межовий план.
  3. Звернутися до муніципалітету (адміністрацію району).
  4. Оформити ділянку у прибудинкову власність.

Виставка будинків Малоповерхова країна
Облаштування паркування на дачній ділянці: як вибрати правильне місце для паркування

Як зробити автостоянку біля будинку

Проблема, з якою стикається більшість сучасних автолюбителів – де зберігати свій автомобіль. Часи, коли кожен власник машини мав можливість побудувати або купити гараж у кооперативі, давно канули в лету, та й такої кількості ділянок, на яких можна було б побудувати гаражі для всіх бажаючих, влада будь-якого міста, включаючи Москву та Санкт-Петербург, навряд чи знайдуть. Ось і доводиться росіянам паркувати своїх «залізних коней» у дворах, на газонах та вздовж доріг, що, природно, не йде на користь автомобілям.Втім, вихід у автомобілістів, змушених займати місця, що не призначені для стоянок, є – організувати легальну автостоянку з пронумерованими паркомісцями для мешканців будинків, які мають особистий транспорт. Як це зробити – розповімо у нашому сьогоднішньому матеріалі.

автостоянка біля будинку

Допустимо, ви і ваші сусіди володієте власними транспортними засобами, які ніде по-людськи поставити на стоянку. У дворі – вузенька «кишеня», та й то в ній стоять сміттєві баки. А ось за будинком є ​​пустир, який не дають змусити машинами місцеві охоронці екології. Безвихідна ситуація? Зовсім ні. Якщо ваш будинок багатоквартирний, то, напевно, в ньому діє товариство власників житла. Якщо ви не перебуваєте в ньому, то саме час записатися. У розпорядженні цього товариства є документи, що дають мешканцям вашого будинку право розпоряджатися не тільки житловими та нежитловими приміщеннями будівлі, в якій знаходяться ваші квартири, а й земельною ділянкою, на якій будинок зведено. А, значить, і прибудинковою територією, у тому числі – і тим самим пусткою. Якщо з якихось причин таких документів товариство не має, то вам необхідно на перших же зборах його членів порушити питання про оформлення права власності на земельну ділянку.

Аргументувати свою ініціативу можна тим, що, здобувши права на благоустрій прибудинкової території, силами товариства ви зможете вирішити безліч проблем, серед яких – паркування автомобілів. Як приємні бонуси прихильникам ідеї «приватизації» земельної ділянки можна пообіцяти облаштування дитячого чи спортивного майданчика, озеленення двору – це, зрештою, і у ваших інтересах теж. Далі необхідно організувати голосування за вашу пропозицію.За законом, рішення товариства стає легітимним, якщо за нього проголосують 2/3 членів, що перебувають в організації. Голосування це можна провести формально, просто обійшовши всіх мешканців та зібравши їх підписи під рішенням.

підписи з клієнтів

Підписи заносяться до протоколу, складений за всіма нормативами, про які можна дізнатися в адміністрації муніципальної освіти. Потім складається межовий план, в якому будуть окреслені межі території, що облаштовується під паркування. Вирішивши питання з товариством, необхідно йти далі – пробивати чиновницьку стіну в районній чи міській владі, у якої на балансі складається ваш будинок, а також у ДІБДР, з якою необхідно узгодити особливості розміщення та функціонування паркування. Як це робити – тема окремої статті. Припустимо, що ви товариші, пройшовши всі кола бюрократичного «пекла», отримали дозвіл на отримання прибудинкової території у власність товариства власників житла. Ось тепер починається найцікавіше – проектування, облаштування та легітимізація паркування.

Щоб приступити до облаштування прибудинкового паркування, необхідно вивчити цілу стос документації, відповідно до якої вам доведеться проектувати та будувати майданчик для автомобілів. До них відносяться:

а) Санітарні норми та правила (СанПіН) 2.2.1/2.1.1.1200 -03 («Санітарно-захисні зони»);

б) «Технічний регламент щодо вимог пожежної безпеки» (Федеральний закон № 123-ФЗ від 22.07.2008).

У першому документі чорному білому написано: будівництво паркування на 11-50 машиномісць має вестися на відстані від 15 метрів і більше від фасаду будинку. Якщо ви вирішили облаштувати паркування на 50-100 машиномісць, то розміщувати його доведеться за 25 метрів від фасаду будинку.Ну а якщо охочих отримати містечко для автомобіля набралося не менше 300, то тоді згідно з документом паркування доведеться облаштовувати на відстані не менше 50 метрів від будинку.

У другому документі зазначено, що при будівництві автомобільного паркування на прибудинковій території повинен бути забезпечений безперешкодний проїзд до будинку автомобілів пожежної машини або карети «Швидкої допомоги». За регламентом, якщо житловий будинок має 9 поверхів, то при будівництві паркування доведеться облаштувати один проїзд завширшки шість метрів, якщо будинок має велику поверховість, то таких проїздів має бути два – три.

Прийнявши рішення про те, на скільки машиномісць обладнатимете паркування, складаєте проект, в якому вказуються такі пункти:

– схематичний план паркування;

– план руху транспорту (в'їзди та виїзди з паркування для особистого автотранспорту);

– розташування «екстренної» кнопки виклику спецслужб (пожежників, ДІБДР, поліції);

– місця встановлення шлагбаумів, огорож;

– тип дорожнього покриття паркування (грунт, асфальт, бетон чи інший матеріал);

– позначення проїзду пожежних автомобілів;

паркування авто

Найкраще довірити складання такого проекту професійним організаціям, які, знаючи всі особливості будівництва подібних майданчиків, точно прорахують параметри. Їм же можна довірити складання кошторису будівництва, в якому зазначаються терміни та вартість реалізації проекту. Під цей кошторис проектна організація, найнята товариством, може підібрати будівельну компанію. Втім займатися будівництвом паркування можуть і самі мешканці, особливо якщо серед них є люди зі спеціальною освітою.Гроші на спорудження паркування та облагородження території вам доведеться збирати з тих, хто виявив бажання обзавестися власним пронумерованим машиномісцем. Щоб не було неприємних сюрпризів (раптом хтось відмовиться від пайової участі у будівництві або захоче переуступити своє місце іншому мешканцю будинку), потрібно перед початком будівництва затвердити всі фінансові документи, обумовити, хто і скільки грошей має внести, скласти документи про внесення коштів на кожного мешканця. А потім запевнити їх у нотаріуса. Також можна відкрити окремий рахунок у банку, на який усі учасники будівництва могли б перерахувати гроші – оперувати фінансами у цій справі найкраще за безготівковим розрахунком.

Зазвичай процес проектування та власне будівництва прибудинкового паркування займає від трьох місяців до півроку (залежно від ділянки, на якій проходить будівництво, та кількості машиномісць). Скільки часу піде на узгодження всіх документів в органах влади – передбачити ніхто не візьметься. Але якщо ви задумали таку добру справу, як забезпечення своїх автомобілів законними паркувальними місцями біля будинку – варто запастися терпінням.


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *