Як навчитися правильно спілкуватися в месенджерах: поради та рекомендації

З розвитком технологій дедалі більше людей спілкуються саме через месенджери. Адже вони пропонують зручний та швидкий спосіб обміну повідомленнями. Проте не всі знають, як правильно використовувати ці інструменти для комунікації. У цій статті ми розповімо про деякі корисні поради, які допоможуть вам стати більш ефективним та ввічливим співрозмовником.

Перше, що варто звернути увагу, це правильне сприйняття часу співрозмовника. У месенджерах повідомлення приходять миттєво, тому багато людей чекають на оперативну відповідь. Не варто залишати співрозмовника без відповіді на тривалий час, особливо якщо це необхідно для вирішення важливих ділових питань. Хорошою практикою є повідомити співрозмовника, якщо вам знадобиться більше часу для відповіді. Це допоможе встановити хороші стосунки та покаже вашу відповідальність.

Друге, що також важливо, це вміння висловлювати свої думки чітко та ясно. Більшість месенджерів пропонують обмежену кількість символів або ліміт на кількість повідомлень. Тому варто пам'ятати про свого співрозмовника і намагатися висловлювати свої думки коротко та лаконічно. Використовуйте грамотну пунктуацію та уникайте надто складних конструкцій, щоб ваше повідомлення було зрозумілим і не викликало зайвих питань у співрозмовника.

Як правильно спілкуватися у месенджерах
СитуаціяПравильне спілкування
Початок розмовиВітання! Як справи? Чим займаєшся?
Відповідь на запитанняВсе добре спасибі! Нині займаюся своїм проектом. А в тебе як?
УточненняЩо саме ти маєш на увазі?
Згода з пропозицієюТак, це звучить цікаво. Давай спробуємо!
ВідмоваВибач, але я вже зайнятий.Можливо іншим разом?
Завершення розмовиБуло приємно поспілкуватися! Успіхів!

У якому месенджері краще спілкуватись?

Найкраще спілкуватися в месенджерах, які забезпечують високий рівень конфіденційності та безпеки. Деякі з таких месенджерів включають Signal, Telegram, Wire. Ці месенджери використовують шифрування end-to-end, що забезпечує захист повідомлень та файлів від перехоплення та прослуховування.

Чим відрізняється чат від месенджера?

У месенджері легко переслати файл, фото, розташування магазину, показати товарний каталог. Чат — це лише текст, деякі чати вміють пересилати картинки, але більше ви нічого не зможете передати. Клієнт може написати вам і вийти в офлайн, а потім повернутися в мережу і отримати вашу відповідь.

Як правильно розмовляти етикетом?

По російському мовному етикету також прийнято стриманість, яка відбивається у виборі тем для розмови, а й у голосі. Говоріть у середньому темпі – для кращого розуміння – і не надто голосно. Суха манера спілкування нечемна, оскільки співрозмовнику здасться, що він вам неприємний.