Як помити ролети не знімаючи: ефективні способи чищення

Ролети чудово виглядають у вікнах, вони захищають від сонця, створюють затишок і перешкоджають проникненню пилу та бруду в приміщення. Однак, з часом вони можуть стати запорошеними і забрудненими, що може негативно позначатися на їхньому зовнішньому вигляді та продуктивності. Щоб підтримувати ваші ролети у відмінному стані, не обов'язково знімати їх повністю. У цій статті ми розповімо вам, як легко та ефективно очистити ролети без зняття.

Першим кроком у процесі очищення ролет є видалення пилу. Адже вона може збиратися на поверхні ролет та застигати під час роботи. Щоб уникнути пошкодження матеріалу, використовуйте м'яку щітку або пилосос із насадкою «щітка». Переміщайтеся вздовж поверхні ролет, акуратно видаляючи пил кожного ламелю. Якщо на ролетах є плями або бруд, що застигла, можна використовувати змочену водою губку або ганчірку.

Одним з ефективних способів очищення ролет без зняття є використання спеціальної суміші, що чистить. Деякі виробники пропонують спеціальні засоби для очищення ролет, які видаляють пил, плями та бруд, не викликаючи пошкоджень або вицвітання матеріалу. Перед використанням такої суміші, переконайтеся, що вона підходить для вашого типу ролет, і дотримуйтесь інструкцій виробника.

Як помити ролети не знімаючи
МатеріалиСпосіб очищенняПримітки
Волога ганчіркаПротерти ролети, видаляючи брудМожна використовувати м'яку щітку
Мило або миючий засібЗмочити ганчірку в мильному розчині та протерти ролетиОсобливо ефективно для видалення жирних плям
Засіб для склаНанести на ганчірку та протерти поверхню ролетівЗасіб допоможе видалити пил і залишити поверхню блискучою
Віконний швабрекПройти по ролетах за допомогою швабрекаШвабрек легко видаляє пил із поверхні ролет.
Рушник або губкаВитерти та просушити ролети після очищенняВажливо суху ролети перед використанням

Як почистити ролети не знімаючи?

Почистити рулонні штори, не знімаючи, можна за допомогою сухої серветки або пилососу. В останньому випадку слід розуміти, що висока потужність пристрою може призвести до пошкодження полотна. Тому необхідно не тільки пилососити штори на мінімальній потужності, а й використовувати спеціальну м'яку щітку.

Як правильно мити ролети?

Найкраще для прання рулонних штор використовувати миючі засоби на основі натуральних компонентів або миючі засоби, що не містять відбілювачів. Потрібно в невеликій ємності розвести миючий засіб з водою та за допомогою губки нанести його легкими круговими рухами на полотно штори.

Як помити жалюзі день ніч не знімаючи?

У разі чищення жалюзі у вертикальному вигляді, не знімаючи з карниза, дуже зручно використовувати спеціальні щітки для миття жалюзі або подвійні губки (ними можна захопити та протерти відразу кілька ламелей). Якщо немає спеціальних щіток або губок, можна надіти текстильні рукавички та пальцями протирати кожну ламель.

Чи можна мити ролети?

Як правило, допускається тільки сухе чищення за допомогою м'якої тканини або пилососа, оснащеного меблевою насадкою. І в більшості випадків цієї процедури цілком достатньо. При більш стійких забрудненнях рулонних штор може знадобитися вологе миття.