Як правильно їздити новачкам на машині

В якому порядку розпочинати рух на автомобілі?

Після того, як машина прогрілася – можна починати рух: увімкніть ближнє світло, пристебніть ремінь безпеки. Якщо у вас МКПП, вичавте зчеплення, увімкніть першу передачу, опустіть ручник, після чого плавно відпускаючи педаль зчеплення, натискайте на педаль газу.

Що не можна робити водію-початківцю?

Водії-початківці: обмеження і правила Вони забороняють водіям-початківцям: заборона на буксирування іншого транспортного засобу; заборона перевезення пасажирів на мопеді або мотоциклі; працювати в таксі.

Що потрібно знати новачкові в машині?

Що потрібно возити у машині за законом

  • Автомобільна медична аптечка. Мабуть, головний та найбільш корисний предмет із обов'язкових. …
  • Вогнегасник. Це теж не просто предмет, який потрібно пред'явити під час техогляду чи інспектору, щоб уникнути штрафу. …
  • Знак аварійної зупинки. …
  • Світловідбивний жилет.

МосАвтошколи
Як навчитися керувати автомобілем з нуля: покрокова інструкція водіння для початківців на механіці

Водіння на механіці

Водіння автомобіля з механічною коробкою передач здається для новачків надзвичайно складним заняттям. Якщо ви пройшли в автошколі уроки водіння на механіці, то отримали достатні базові навички та обзавелися потрібним досвідом для керування авто у будь-яких умовах. Але через недостатню кількість практичних занять або велику перерву між завершенням автошколи та покупкою автомобіля навички губляться.А може, ви тільки плануєте навчитися керувати авто? Якщо мати під рукою покрокову інструкцію та виконувати всі дії по порядку – водіння на механіці перестає бути проблемою навіть для новачка.

Плюси та мінуси механічної КПП

Основна відмінність МКПП від автомата полягає в тому, що керування передачами автомобіля повністю здійснюється в ручному режимі. Тобто водій самостійно підбирає щаблі коробки передач під відповідну ситуацію. Покладатися у разі доводиться здебільшого власний досвід, звук двигуна, показання тахометра і спідометра.

Переваги механічної КПП відомі:

  • Можливість руху в економічному режимі для зниження витрат палива.
  • Ремонтопридатність та простота обслуговування більшості моделей механічних КПП.
  • Вищий ресурс та надійність за рахунок відсутності складних електронних вузлів та блоків управління.
  • Можливість буксирування автомобіля тросом.
  • Можна запустити двигун з «штовхача» і зарядити акумулятор, що сів, за допомогою підключення до акумулятора іншого авто.
  • За належних навичок – безпечніше пересування на авто в ожеледицю, порівняно з АКПП.

Використання механічної коробки дозволяє витягти максимальну потужність з автомобіля. Як правило, комплектації авто з МКПП відрізняються швидшим розгоном до 100 км/год, а також підвищеною кількістю л/с.

Проте МКПП має й низку недоліків:

  • Через наявність третьої педалі (зчеплення) навчитися водінню авто з нуля набагато складніше – доводиться одночасно виконувати кілька дій для руху.
  • У пробках і щільному трафіку управляти авто не зручно – доводиться постійно вичавлювати зчеплення, перемикатися на нейтральну передачу.
  • Є ризик заглухнути, пошкодити коробку передач, зчеплення та інші агрегати.

Також, ви можете обрати навчання водінню на автоматичній КПП – зробити запис можна тут https://askiev.com.ua/uroki-vozhdeniya-na-akpp.

Правильне використання зчеплення та КПП

Якщо ви вже відвідували курси водія в Києві або, принаймні, сиділи за кермом, знаєте, що автомобіль з МКПП, крім педалі акселератора (газ) і гальма, має ще й педаль зчеплення. Для переходу на наступний ступінь КП педаль зчеплення потрібно опускати до упору, а після переміщення важеля КП – опускати плавно. Так вал коробки з'єднується з колінчастим валом двигуна, рухаючи колеса автомобіля.

Зверніть увагу! Головна помилка новачка – різке відпускання педалі зчеплення після перемикання передачі. Це призводить до поштовхів та зупинки двигуна. На перших етапах необхідно навчитися плавно керувати педаллю, бажано відриваючи п'яту від підлоги.

В автомобілі з МКПП передбачені такі передачі:

  • Нейтральна передача Це перехідне становище, у якому важіль перебуває у центрі. У такому положенні важеля двигун не передає потужність колеса. Машина може бути заведена, приєднана до буксирувального троса, може котитися під нахилом.
  • Задня передача. Призначена для руху заднім ходом. Рухатися на ній слід з обережністю, не відпускаючи повністю зчеплення – авто може вийти з-під контролю водія.
  • Перша передача. Використовується для початку руху та їзди на найменших швидкостях, наприклад, для від'їзду з місця паркування або руху в пробці.
  • Друга та вище. Необхідні для комфортного руху автомобіля у різних швидкісних режимах.

Як правильно керувати авто з МКПП?

Насамперед, після того, як ви сіли в автомобіль, необхідно ознайомитися з розташуванням передач. Адже різні КПП припускають їхнє різне розташування та кількість. Перемикання передач на ходу слід довести до автоматизму. Ви не повинні опускати очі на ручку КПП. Вся увага має бути зосереджена на дорозі.

Крок №1. Як рушати з місця

  1. Лівою ногою слід натиснути на педаль зчеплення до упору.
  2. За допомогою важеля КПП вмикаєте першу передачу.
  3. Плавно і повільно послаблюєте педаль зчеплення до легкого поштовху автомобіля (у цей момент колінчастий вал двигуна і вал коробки схоплюються).
  4. Одночасно з поштовхом слід трохи натиснути на педаль газу правою ногою. Ліва нога має продовжувати плавно відпускати зчеплення. Якщо різко відпустити педаль – авто затихне.
  5. Коли автомобіль повільно почне рух, необхідно посилити тиск на педаль газу, одночасно забираючи ногу зі зчеплення.

Зверніть увагу! Усі рухи необхідно виконувати плавно та повільно. Оскільки це найскладніша навичка для будь-якого новачка, рушання з місця багаторазово відпрацьовується на практичних заняттях в автошколі «Київ».

Крок №2. Перемикання передач на ходу

  1. Розігнати авто до необхідної для перемикання КПП швидкості. Бензинові двигуни, як правило, слід розкручувати до 2500-3500 об/хв перед перемиканням, дизельні – до 2000-3000 об/хв.
  2. Відпустити газ і вичавити зчеплення до упору та пересунути важіль КП на наступний щабель.
  3. Відпустити зчеплення. Робити це можна вже не так плавно, як при русі з місця, але й надто різко відпускати не рекомендується.
  4. Знову натисніть газ для набору втрачених обертів двигуна.

Перемикання КПП зі зниженням передачі потрібно у кількох випадках: за необхідності гальмування мотором під час ожеледиці, за втрати оборотів, зниження швидкості руху, їзді під ухил.

Перемикати передачі на зниження слід так:

  1. Зняти ногу із педалі газу.
  2. При необхідності пригальмувати, якщо оберти двигуна ще великі.
  3. Витиснути зчеплення та переставити важіль у потрібне положення.
  4. Плавно відпустити зчеплення без ривка.
  5. Продовжувати тиск газу або пригальмовувати залежно від завдання.

Їзда заднім ходом схожа з початком руху вперед, але має низку своїх нюансів. У першу чергу, необхідно переконатися в повній відсутності перешкод і в процесі руху викручувати кермо в правильному напрямку.

  1. Починати рух слід лише після повної зупинки автомобіля.
  2. Повністю вичавлюйте зчеплення та вмикайте задню передачу.
  3. Злегка відпускайте зчеплення – авто має розпочати рух. За необхідності підгазовуйте.
  4. По закінченні руху вичавлюйте зчеплення та гальмо, перекладайте важіль у нейтральне положення.

Крок № 5. Пригальмовування та повна зупинка

  1. Під час гальмування на високих швидкостях достатньо орудувати педаллю гальма. Якщо обороти двигуна падають, то необхідно вичавлювати зчеплення так автомобіль не заглухне.
  2. Зупинка відбувається наступною послідовністю дій: зчеплення, нейтраль, гальмо.
  3. Після зупинки потрібно, утримуючи гальмо педаль, витягнути ручник.
  4. Переконавшись, що КП стоїть на нейтралі, заглушіть двигун.

Школа водіння «Київ» входить до числа найкращих автошкіл столиці, де ви зможете отримати базові навички водіння авто на КПП та довести до досконалості існуючі.Наші вчителі з водіння допоможуть швидко освоїти техніку управління МКПП, після чого ви впевнено зможете сісти за кермо будь-якого авто.

Як їздити Містом Новачку?

Більшість новачків, опинившись в умовах жвавого руху спочатку відчувають почуття невпевненості і навіть страху, які можуть призвести до сумних наслідків. Давайте розберемося, як новачкові варто їздити містом, на що слід звернути увагу, про що пам'ятати насамперед. Деякі ситуації можуть вивести з рівноваги навіть досвідченого водія, але наші прості поради з водіння у місті допоможуть Вам впоратися з хвилюванням та згодом стати повноцінним учасником дорожнього руху.

Перевірка автомобіля та психологічний настрій

перевірка автомобіля та психологічний настрій

Інструктори нашої автошколи "Світлофор" насамперед акцентують увагу, що Ви завжди повинні бути впевнені у справності свого автомобіля. Щоразу перед поїздкою слід: протерти шибки, фари, дзеркала (при необхідності); налаштувати сидіння та дзеркала, пристебнутися, і тільки після цього почати рух.

Моральний стан не менш важливий, тому продумайте свій маршрут заздалегідь і налаштуйтеся на те, щоб не реагувати на різкі звуки і зосередьтеся. Якщо ви дотримуєтеся правил, то не реагуйте і не відволікайтеся на сигнали інших водіїв у дуже жвавих місцях. Занадто активним учасникам дорожнього руху краще поступитися дорогою. На жаль, на дорогах Запоріжжя вистачає «дурнів», тож побережіть себе і свою машину. І пам'ятайте, що ситуації бувають різні: можливо, від того, що Ви пропустите такого водія, який підрізає Вас або блимає фарами, щоб Ви поступилися дорогою, залежить чиєсь життя.

Ніколи, за жодних обставин не випускайте кермо з рук.Пам'ятайте, коли ви сіли в автомобіль, то злилися з ним в одне ціле. І знайте, що це Ви керуєте машиною, а чи не навпаки.

Дотримання простих правил поведінки під час руху у місті

Дотримання ПДР є основою Вашої впевненості та допомагає уникнути майже всі неприємні ситуації. Але навіть у разі ДТП Ви можете залишатись спокійними, якщо все зробили як треба. Правильно їздити великим містом Вам допоможуть своєчасне повідомлення про майбутні маневри, дотримання інтервалу, дистанції, і вибір оптимальної швидкості руху Вашого автомобіля.

У нашій автошколі ми вчимо майбутніх водіїв не лише швидко реагувати на різні ситуації, але й керувати автомобілем так, щоб інші учасники руху могли легко зрозуміти Ваші подальші дії. Ви можете докладніше прочитати, скільки годин потрібно відкатати в автошколі в Україні згідно із законом.

Маневри

Дуже важливо під час руху в місті (та й на трасі) заздалегідь повідомляти про те, який маневр Ви збираєтеся зробити. Не вмикайте поворотник безпосередньо перед маневром, дайте іншим певний час зорієнтуватися. Інші водії можуть відволіктися на секунду, і цього достатньо, щоби створити аварійну ситуацію. Навіть якщо Вам здається, що інших машин чи пішоходів немає поряд, повідомляти про маневри слід і в цьому випадку. Ви можете просто не помітити інших учасників, але й вироблення звички сигналізувати про поворот чи зупинку руху – чудова річ. Це одне з основних правил, які ми намагаємось прищепити нашим учням.

Дотримання інтервалу та дистанції

Дотримуйтесь інтервалу та дистанції. Якщо ви недосвідчений водій, то реакція у Вас ще не вироблена настільки, щоб різко реагувати на те, що відбувається.В умовах великого міста та жвавого руху Вам доведеться заздалегідь перебудовуватися для повороту на багатосмугових дорогах. Вивчіть дорожні знаки за місцем здалеку, вони підкажуть Вам, у яку смугу треба перебудуватися, і постійно стежте за тим, що відбувається в дзеркалах бічного та заднього вигляду. Дотримуючись дистанції та інтервалу, Ви зможете безперешкодно здійснити маневр, без ризику «зачепити» чужий автомобіль, а також збережіть свій. Подавайте знаки оточуючим за допомогою поворотних сигналів, іноді допомагає навіть звернутися до водія поруч «особисто»: можна помахати рукою з вікна, якщо раптом Ви запізнилися перебудуватися заздалегідь. І не забувайте бути доброзичливим.

Вибір оптимальної швидкості та явне гальмування

Вибір оптимальної швидкості, а також відоме гальмування стане Вам у нагоді на дорогах великого міста. Вам, як новачкові, слід пам'ятати про те, що входячи в повороти необхідно знижувати швидкість. Натискати на педаль газу можна лише після того, як Ви закінчили маневр та вирівняли автомобіль. У міській метушні на високій швидкості Ви ризикуєте не вписатися в поворот, виїхати за межі своєї смуги або випустити кермо. Своєчасне гальмування також убереже Вас від ДТП, адже машина не може зупинитися в одну мить, вона має певний гальмівний шлях, так що Ви просто зобов'язані завжди враховувати його в умовах погоди, стану гуми і, звичайно, швидкості руху.

Не поспішайте. Є гарна приказка «заощадиш хвилину – втратиш життя». Запам'ятайте, завжди краще запізнитись, ніж потрапити в аварію.

Паркування

Важливу складність у місті складає вміння знайти місце для паркування та скористатися ним. Прекрасно, якщо є спеціальні паркувальні місця, які бувають платні та безкоштовні.На платних стоянках зазвичай є помічники, які підкажуть сигналами Вам, як припаркувати автомобіль. Але якщо Ви знайшли місце, скажімо, біля бордюру, то для початку переконайтеся, що там немає знаків, що забороняють паркування. Потім переконайтеся, що Ви не перекриваєте проїзд чи прохід для мешканців будинку, у якого хочете зупинитись. І далі, використовуючи метод паралельного паркування (найчастіше), поставте свою машину так, щоб не ускладнювати виїзд тим транспортним засобам, які знаходяться спереду та позаду Вас.

До речі, саме паркуванню приділяють особливу увагу наші інструктори. Адже у великих містах України та зокрема у Запоріжжі досить складно знайти місце та ще складніше правильно припаркувати машину.

Їзда по нічному місту та в погану погоду

їзда нічним містом та в погану погоду

Нічний час і дощова/снігова погода – ще одне випробування для автомобілістів-початківців. Дуже легко не помітити пішохода, знак чи маневр іншого водія. У таких умовах найкраще допоможе низька швидкість їзди, справність фар та уважність. Гаджети не слід використовувати навіть вдень у хорошу погоду, але в даному випадку просто забудьте про їх існування. Якщо у вас назріла гостра потреба взяти трубку телефону, або переключити радіостанцію – зупиніться на узбіччі.

З іншого боку, у освітленому нічному місті за хорошої погоди можна практикуватися на тих ділянках, де Ви плануєте найчастіше бувати. Подолаючи відстань на невисокій швидкості без великого напливу міського та приватного транспорту легше запам'ятати місцезнаходження світлофорів, знаки та розмітку дороги.

Солідарність

Важливим фактором Вашої впевненості на дорозі буде усвідомлення того, що Ви вступили до певної спільноти автомобілістів.Відтепер Ви не можете підрізати когось без потреби і, тим більше без попередження, бути байдужим до новачків на дорозі і т.д. Навіть коли Ви станете досвідченим водієм, пам'ятаєте про перші дні за кермом, і намагайтеся полегшити життя водіям-початківцям.

Висновок

У нашій автошколі Вас навчать не просто керувати автомобілем, але стати справді коректним учасником дорожнього руху. Інструктори школи «Світлофор» з радістю поділяться з Вами не лише своїм досвідом, а й деякими «фішками» водійської спільноти. Головне – нічого не бійтеся!

корисно знати 30 Січ 2023 Чим Краще Вчитися Водити?

корисно знати 30 Січ 2023 Що Має бути У Машині У Початківця Водія?

корисно знати 31 Жов 2019 В Україні запроваджується новий порядок отримання посвідчень водіїв

корисно знати 31 Жов 2019 Українським водіям видаватимуть цифрові права

корисно знати 9 травня 2018 Навчання водінню: механіка або автомат

корисно знати 14 Лис 2017 Такі різні курси водіння

корисно знати 13 Жов 2017 Як економити паливо на автомобілі

корисно знати 20 Вер 2017 Чому потрібно пристібатися ременями безпеки

корисно знати 13 Лип 2017 ПДР України. Попереджувальні сигнали зрозумілою мовою

корисно знати 12 Січ 2017 Поради новачкам за кермом від професіонала

корисно знати 21 Вер 2016 Йти на навчання в автошколі восени чи взимку?

корисно знати 5 Лис 2015 Правила руху по автомагістралі


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *