Як правильно оформлювати списки використаних джерел

Як правильно оформити список використаних джерел?

перелік літератури оформляється в алфавітному порядку на прізвище автора, спочатку російськомовна література, потім іноземна, далі інтернет-сайти. На все джерела списку літератури у тексті тез необхідне посилання, оформлене [1], де 1 — номер джерела в списку.

Як вказати сайт у списку використаних джерел?

Необхідно вказати абревіатуру URL, яка розшифровується як «Режим доступу», потім наводиться повна http-адреса сайту або сторінки, скопійована з адресного рядка. Дата звернення документа. У дужках необхідно написати дату, коли автором відвідали інтернет-ресурс: (Дата звернення: 05.09.2017).

Що має бути у списку використаних джерел?

Необхідними елементами опису електронних ресурсів є: основна назва; відомості, які стосуються назви; відомості про відповідальність; позначення ресурсу; дата; режим доступу.

Заохнік
Список литературы для курсовой работы: правильне оформлення списку литературы по ГОСТ {{year}} + приклад

Як правильно оформлювати списки використаних джерел

Розбираємо способи ручного та автоматичного оформлення списку літератури для реферату та інших типів наукових праць.

Список використаної літератури, бібліографічний список або список літературних джерел – обов'язковий елемент будь-якої наукової роботи (в т.ч. реферату, курсової та дипломної робіт, наукової статті, монографії, автореферату, дисертації, навчального посібника тощо).По ньому можна судити про фундаментальність проведеного автором дослідження, глибину вивчення теми, а також про вміння використовувати та аналізувати великі обсяги інформації.

Правила оформлення списку літератури у рефераті

Для всіх галузей знання правила оформлення та формування бібліографічного списку є загальними та регламентуються певними стандартами.

Слід також уточнити, що за наявності джерел літератури різними мовами спочатку вказуються джерела українською, російською або іншими мовами з кириличним алфавітом, а потім – іноземні джерела в порядку латинського алфавіту.

Відомості про джерела подаються у вигляді нумерованого списку – кожне джерело нумерується арабськими цифрами, на які автор посилається у тексті роботи у квадратних дужках (наприклад, [1] або [2-5, 8]).

Способи групування джерел літератури:

  1. За алфавітом – всі джерела розміщуються в алфавітному порядку за прізвищами авторів або, якщо автор не вказаний, за назвами робіт.
  2. Систематично – всі джерела розміщуються відповідно до розділів і розділів роботи.
  3. У хронологічному порядку – всі джерела розміщуються за роками публікацій, а не більше одного року – за абеткою прізвищ авторів чи назв документів. В основному цей вид групування джерел використовується в історичних дослідженнях.
  4. За главами роботи.
  5. У порядку цитування та згадки у роботі.

Одним із основних правил оформлення літературного джерела є те, що його назва вказується повністю, незалежно від того, який вид документа Ви оформляєте – нормативний акт, статтю, монографію, книгу, підручник, збірник, тези конференції, методичку, доповідь, автореферат, дисертацію, патент та ін).

В Україні загальні положення та правила складання списку використаних джерел нормативно регламентуються ДСТУ 8302:2015 "Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання". Крім того, у зв'язку з необхідністю відповідності вимогам зарубіжних видань, редакції провідних вітчизняних наукових журналів також вимагають оформляти список літератури (References) за міжнародними бібліографічними стандартами (наприклад, APA, MLA, Chicago та ін.).

Враховуючи сказане вище, якщо Ви вирішили оформити список літератури для реферату або будь-якої іншої наукової роботи вручну, то Вам необхідно врахувати, що це тривалий процес, що вимагає особливої ​​уваги та точності.

Оформлення списку літератури в автоматичному режимі

Щоб значно заощадити час під час підготовки наукової роботи, пропонуємо Вам скористатися нашим сервісом автоматичного оформлення списку використаної літератури. Дані сервіси автоматично створюють бібліографічний напис у кількох стандартах одночасно: ГОСТ 7.1-2003, ДСТУ 8302:2015 ACS (American Chemical Society, 3rd edition), APA (American Psychological Association, 6th edition), ASA (Ame (Chicafo Manual of Style, 16th edition), GSA (Geological Society of America), Harvard 3.0.2, ISO (International Organization for Standartization, ISO 690-2010), MHRA (Modern Humanities Research Association, 3 rd edition), Vancour .

Вам просто необхідно заповнити поля необхідною інформацією (ПІБ автора, назва роботи, номери сторінок тощо), а наші сервіси відразу перетворять їх у потрібний формат! Все дуже просто та швидко!

Зразок оформлення списку літератури у рефераті

Давайте розглянемо схеми та зразки оформлення джерела літератури відповідно до вимог ДСТУ 8302:2015 та деяких міжнародних стандартів:

ДСТУ 8302:2015: Прізвище автора Ініціали*. Назва. Місце видання (місто), рік видання. Кількість сторінок.

*Якщо кілька авторів, їх ПІБ вказуються через кому.

Приклад відповідно до ДСТУ 8302:2015:

Кузнєцов М. А., Фоменко К. І., Кузнєцов О. І. Психічні стани студентів у процесі навчально-пізнавальної діяльності: монографія. Харків: ХНПУ, 2015. 338 с.

APA Style: Прізвище автора, Ініціали*. (Рік публікації). Назва. Постачальник: Місто: Видавництво.

* Якщо кілька авторів, то перед ПІБ останнього автора пишемо &.

Brynjolfsson, E., & Kahin, B. (2000). Understanding the Digital Economy: Data, Tools, і Research. Cambridge: MIT Press.

ДСТУ 8302:2015: Прізвище автора Ініціали*. Назва статті. Назва періодичного видання. Рік випуску. Номер, том. Початкова сторінка – Кінцева сторінка.

*Якщо кілька авторів, їх ПІБ вказуються через кому.

Приклад відповідно до ДСТУ 8302:2015:

Коломоєць Т., Колпаков В. Сучасна парадигма адміністративного права: генеза і поняття. Право України. 2017. № 5. С. 71-79.

MLA Style: Прізвище автора, Ім'я автора*. "Назва статті." Назва періодичного видання, тому, номер, рік випуску, початкова сторінка-кінцева сторінка.

* Якщо кілька авторів, то перед ПІБ останнього автора пишемо and.

Bagchi, Alaknanda. "Конфліктна націоналізми: Voice of the Subaltern в Mahasweta Devi's Bashai Tudu." Tulsa Studies in Womens Literature, Vol. 15, no. 1, 1996, pp. 41-50.

Щоб не витрачати час на пошуки зразків та схем оформлення різних типів документів, а потім складати бібліографічні написи з урахуванням усіх вимог (ком, точок, лапок, шрифтів…), пропонуємо Вам правильно оформлювати списки літератури за допомогою нашого сервісу. Ви просто вводите вихідні дані літературного джерела та за секунду отримуєте результат – бібліографічне посилання, оформлене за всіма правилами необхідного стандарту!


Categories:

Tags:


Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *