Як правильно розрахувати шпалери для кімнати

Розрахунок кількості рулонів Таким чином, щоб порахувати потрібну кількість шпалер, потрібно розрахувати периметр приміщення (сума всіх стін кімнати), не враховуючи дверні та віконні отвори, та поділити його на ширину рулону (найчастіше зустрічаються розміри 0,53 м, 0,7 м і 1,06 м).

Як розрахувати кількість шпалер на кімнату 18 кв.

Якщо периметр кімнати дорівнює 18 метрам, то для її обклеювання потрібно 18 / 0,53 = 34 полотна шпалер стандартної ширини.

Як розрахувати, скільки рулонів шпалер треба на кімнату?

довжину рулону розділіть на висоту кімнати. Ви дізнаєтеся, скільки смуг вийде з одного рулону; загальну кількість смуг, необхідних для обклеювання кімнати, розділіть на кількість смуг в одному рулоні. Цифра, що вийшла – це і є кількість рулонів, які будуть потрібні для ремонту в приміщенні.

Як розрахувати шпалери на кімнату формула?

Це можна зробити так:

1. Виміряти довжину стінок кімнати, обчислити периметр;
  2. Відняти від нього ширину вікна та двері;
  3. Різницю поділити на передбачувану ширину шпалеротримане приватне буде необхідним числом смуг;
  4. Результат треба поділити на суму смуг у рулоні;
  5. Підсумкове число – кількість рулонів шпалер.

Розрахувати кількість рулонів

Для правильного розрахунку кількості шпалер необхідно знати довжину і висоту стін приміщення, що обклеюється (периметр), і висоту стелі.

Правильно вважати шпалери не за площею приміщення або площею стін, а використовуючи периметр приміщення, висоту стелі та раппорт. Віконні та дверні отвори при цьому не віднімаються.

Як говорилося раніше, раппорт — це відстань між елементами малюнка шпалер, що повторюються.

1. Розрахунок шпалер по периметру та висоті стелі приміщення:

При правильному підрахунку шпалер обов'язково розраховуються:

• Довжина одного полотна, для цього висоту стелі ділимо на довжину рапорту і округляємо у велику сторону, так ми дізнаємося, скільки цілих рапортів вміщається на одному полотні. Після чого отриману цифру множимо на довжину раппорта і дізнаємося довжину полотна, що відрізається;
  • Кількість полотен з одного рулону, для цього довжина рулону шпалер ділиться на довжину полотна і заокруглюється в меншу сторону;
  • Кількість метрів за периметром, яке закриє один рулон. Для цього кількість полотен з одного рулону множимо на ширину рулону;
  • Кількість рулонів, для цього периметр кімнати ділиться на кількість метрів по периметру з одного рулону і заокруглюється у бік;

Розглянемо на конкретному прикладі

Висота стелі у приміщенні: 2,7 м, приміщення прямокутне 3 м х 4 м. Шпалери: 10,05 х 0,53 м, рапорт: 0,64 м.

Розраховуємо кількість цілих рапортів на висоту стелі: 2,7 м: 0,64 м = 4,2 рапорту, округляємо у велику сторону, отримуємо 5 рапортів.

Кількість цілих рапортів на висоту стелі

Тепер множимо довжину раппорта на 5 і отримуємо довжину полотна, що відрізається: 0,64 х 5 = 3,2 м;

Довжина полотна, що відрізається

Розраховуємо кількість полотен з 1 рулону, ділимо довжину рулону на довжину одного полотна і округляємо в меншу сторону: 10,05 м: 3,2 м = 3 полотна;

Кількість полотен з одного рулону

Розраховуємо кількість метрів по периметру, що закриє 1 рулон, для цього кількість полотен із 1 рулону множимо на ширину рулону: 3×0,53 м = 1,59 м;

Кількість метрів по периметру

Розраховуємо кількість рулонів на кімнату, для цього периметр кімнати ділимо на кількість метрів по периметру з 1 рулону: 14 м: 1,59 м = 8,8 м, округляємо у велику сторону;

Кількість рулонів на команту

Разом

Щоб визначити необхідну кількість рулонів, можна скористатися і спеціальними таблицями, які є у торгових залах Мережі «Обойкін». При цьому слід враховувати, що в них надається приблизний розрахунок. Завжди рекомендуйте покупцям допомогу у перерахунку з урахуванням особливостей планування кімнати.

2. Розрахунок шпалер з використанням площі стін:

Так можна вважати шпалери за умови, що вони без рапорту та висота стелі приміщення 2,5 м.

• Розраховуємо площу стін: периметр кімнати множимо на висоту стелі;
  • Розраховуємо площу одного рулону, довжину множимо на ширину;
  • Площа стін кімнати ділимо на площу одного рулону, округляємо у велику сторону та отримуємо кількість рулонів

Наприклад, кімната 3,5 м на 2,7 м, Висота стелі 2,5 м. Шпалери без рапорту, 1,06 м на 10,05 м.

Розраховуємо периметр кімнати: (3,5+2,7)*2=12,4 м, розраховуємо площу стін: 12,4*2,5=31 кв. м.

Розраховуємо площу одного рулону: 1,06*10,05 = 10,6 кв. м.

Розраховуємо кількість рулонів: 31/10,6 = 2,9 рулону, тобто 3 рулони.