Як правильно використовувати хлоргексидин у гінекології: корисні поради та інструкції

Хлоргексидин – це антисептик, який широко використовується в медицині для протимікробного лікування. У гінекології він застосовується для профілактики та лікування різних інфекційних захворювань. Цей препарат має високу ефективність проти різних видів бактерій, включаючи бактерії, що викликають гінекологічні інфекції.

Однією з основних причин використання хлоргексидину в гінекології є його здатність запобігати виникненню та розвитку інфекцій в області статевих органів. Він може застосовуватися для омивання зовнішніх статевих органів або промивання піхви після сечовипускання або статевого акту. Крім того, хлоргексидин може використовуватися як частина комплексного лікування різних гінекологічних інфекцій, таких як вагініти або цервіцити.

Важливо пам'ятати, що перед використанням хлоргексидину у гінекології необхідно проконсультуватися з лікарем. Він зможе підібрати необхідну концентрацію препарату та визначити дозування залежно від індивідуальних особливостей пацієнта та ступеня інфекції. Також лікар розповість про правила гігієни та використання препарату, щоб уникнути можливих побічних ефектів.

Як використовувати хлоргексидин у гінекології
ПризначенняДозуванняСпосіб застосування
Профілактика запальних захворювань0,05% розчин
для вечірнього туалету
Накладення малої кількості розчину на ватний тампон
очищення зовнішніх статевих органів
Лікування інфекційних захворювань0,2% розчинВикористання у вигляді душу або промивання піхви
1-2 рази на день протягом 7-10 днів
Передопераційна підготовка0,05% розчинПромивання піхви та обробка зовнішніх статевих органів
ведення розширеного та внутрішнього туалету за 4-6 годин до операції

При мікротравмах шкіру навколо рани обробляють цим розчином, після чого накладають серветку, просочену розчином хлоргексидину, і фіксують її пов'язкою або пластиром. При лікуванні гінекологічних захворювань призначають по 1 супозиторію 2-4 рази на добу..

Як застосовувати хлоргексидин у гінекології?

Вміст флакона за допомогою насадки ввести в сечівник: чоловікам – 2-3 мл, жінкам – 1-2 мл (жінкам у піхву 5-10 мл і затримати на 2-3 хвилини). Обробити розчином шкіру внутрішніх поверхонь стегон, лобка, статевих органів. Після процедури не слід спорожнювати сечовий міхур протягом 2 годин. Збережена копія

Як спринцюватись хлоргексидином у гінекології?

Для спринцювання використовують готовий розчин 0,05%, який додатково розбавляти не потрібно. Перед тим, як спринцюватися, потрібно лягти горизонтально і, видавивши кілька крапель засобу з пляшечки у піхву, кілька хвилин полежати. У разі розвитку алергічних реакцій проводити такі процедури не слід.

Чи потрібно розводити хлоргексидин із водою?

Для полоскання рота та зубів розчин хлоргексидину розводити не потрібно, він вже продається у готовому вигляді для вживання – у концентрації 0,05% або 0,1%. Але якщо у вашій аптеці є тільки розчин високої концентрації, його можна використовувати для полоскання, розвівши кип'яченою водою: 20% розчин – 2 мл на 1 л води.