Як правильно встановити водяне охолодження: посібник

Водяне охолодження – це ефективний та надійний спосіб охолодження комп'ютера для досягнення максимальної продуктивності. На відміну від повітряного охолодження, яке використовує вентилятори для розсіювання тепла, водяне охолодження використовує спеціальні системи, в яких циркулює рідина, що охолоджує.

Основними компонентами водяної системи охолодження є: водоблоки, радіатори та насоси. Водоблоки встановлюються на процесори та відеокарти, щоб ефективно видаляти тепло. Радіатори служать передачі тепла від охолоджуючої рідини до довкілля. Насоси відповідають за циркуляцію рідини, що охолоджує, по системі.

Для правильної установки водяного охолодження необхідно слідувати кільком крокам. По-перше, потрібно вибрати правильні компоненти, які підходять для вашого комп'ютера. По-друге, слід правильно розмістити водоблоки на процесори та відеокарти, встановити радіатори у зручні для циркуляції охолоджувальної рідини місця та налаштувати насоси для досягнення оптимальної швидкості потоку.

Як правильно встановити водяне охолодження
КрокОпис дії
1Виберіть відповідну систему охолодження для комп'ютера.
2Підготуйте всі потрібні інструменти: викрутки, кабелі, пінцети і т.д.
3Відкрийте корпус комп'ютера та знайдіть місце для встановлення радіатора на процесорі.
4Встановіть задню планку на корпус згідно з інструкцією виробника.
5Застосуйте термопасту на поверхню процесора.
6Встановіть насос на процесор згідно з інструкцією виробника.
7Встановіть радіатор на процесор, підключивши його до насоса.
8Підключіть вентилятори до радіатора згідно з інструкцією виробника.
9Підключіть насос до материнської плати згідно з інструкцією виробника.
10Закрийте корпус комп'ютера та підключіть усі кабелі назад.

Куди вставляти водяне охолодження?

Система охолодження встановлюється як окремий блок на бічну частину шасі корпусу. При цьому вона не є впускним або випускним елементом в системі вентиляції корпусу і працює відокремлено, як і будь-який інший елемент, що нагрівається в зборці. Збережена копія

У чому мінуси водяного охолодження?

Недоліки водяної системи охолодження Водяна система коштує набагато дорожче за повітряну. Надійність. Є ризик того, що з часом заб'ються мікроканали водяного блоку або перестане працювати помпа. Обслуговування.

Що краще повітряне чи водяне охолодження?

Водяне охолодження дозволяє знизити температуру швидше та ефективніше, ніж повітряне. Зовнішній вигляд: системи рідинного охолодження можуть бути дуже вражаючими візуально, тому що в них можна ввімкнути елементи RGB-підсвічування, щоб покращити зовнішній вигляд вашого комп'ютера.

Скільки живе водяне охолодження?

Як правило, виробник дає гарантійний термін. до 5 роківАле на практиці погіршення якості охолодження може початися вже на другий-третій рік використання. Згодом забивається водоблок або радіатор, рідше з ладу виходить помпа.