Як проводиться обробка шва після кесарева секції у пологовому будинку

Після проведення операції кесаревого розтину в пологовому будинку, особлива увага приділяється обробці шва. Мета такої обробки – запобігти можливим ускладненням та забезпечити швидке та якісне загоєння рани. Фахівці використовують різні методи та засоби для цього.

Одним із основних методів обробки шва є використання антисептиків. Такі засоби допомагають знищити бактерії та мікроорганізми, які можуть проникнути в рану та спричинити інфекцію. Як правило, для обробки ран після кесаревого розтину застосовують розчини хлоргексидину або мірамістину, які мають антисептичні властивості.

Використання антисептиків поєднується із застосуванням спеціальних пов'язок. Вони є додатковим бар'єром для захисту рани від потрапляння бактерій та інших зовнішніх впливів. Крім того, ці пов'язки сприяють створенню оптимального мікроклімату для загоєння рани, а також утримують необхідну вологу та поживні речовини у шовній області.

Деякі фахівці також рекомендують застосування гелів чи кремів для прискорення загоєння шва. Ці препарати містять активні компоненти, що сприяють регенерації тканин та зняттю запалення. Застосування гелів та кремів може прискорити процес загоєння, знизити ризик появи рубців та навіть покращити косметичний ефект після операції.

Важливо пам'ятати, що обробка шва після кесаревого розтину повинна проводитися лише під наглядом фахівця. Не рекомендується самостійно використовувати будь-які засоби чи методи, щоб уникнути можливих ускладнень. Регулярні огляди у лікаря та правильна обробка шва допоможуть забезпечити швидке та безпечне загоєння рани після операції.

ОбробкаОпис
1ХлоргексидинАнтисептик, препарат для зовнішнього застосування, який має антимікробну та антибактеріальну дію.
2МирамістіномПротимікробний засіб, що застосовується для профілактики та лікування інфекцій після кесаревого розтину.
3КалендулоюТрав'яний засіб із протизапальною та антисептичною дією, часто використовується для прискорення загоєння ран.
4ФуракциліномАнтимікробний препарат із групи антибіотиків, ефективний проти багатьох видів бактерій.
5ДіоксидіномПотужний антимікробний препарат, що допомагає запобігти розвитку інфекції в ранах та операційних ранах.

Протягом перших 5-7 днів після пологів перед тим, як знімати шви, медсестра повинна обробляти післяопераційний шов. спеціальними антисептичними розчинами як, наприклад, зеленка чи йод, а також регулярно міняти пов'язку.23 лист. 2015 р.

Чим краще обробляти шов після кесарева?

Шви після кесаревого розтину обробляють ежедневно1. Якщо потрібно промивання області швів можна використовувати знезаражувальні розчини: повідон-йод, розчин марганцівки, розчин хлоргексидину.

Як доглядати за швом після кесаревого розтину?

Коли жінка повернеться додому з пологового будинку, треба доглядати за швом. частіше провітрювати, обробляти дезінфікуючими засобами (мірамістин або спиртовий розчин хлорофіліпту). Пам'ятайте – рубець не можна терти і чухати. Сверблячка говорить про те, що рана гоїться.

Чи можна обробляти шов після кесаревого перекису?

Післяопераційна рана, як правило, обробляється спочатку перекисом, а потім зеленкою, лікар може призначити й інші засоби: антибактеріальні мазі та розчини, порошки, хлоргексидин та ін. Через 2-3 тижні, якщо загоєння рани проходить нормально, обробку можна припинити.