Як розмножити мирт: прості способи та секрети

Мірт – це невелика, вічнозелена рослина з прекрасним ароматним листям і ягодами, які використовуються в кулінарії та медицині. Якщо ви зацікавлені у розведенні мирту і хочете дізнатися, як збільшити свою колекцію цих красивих рослин, то ця стаття для вас.

Один із способів розмноження мирту – живці. Виберіть здорову втечу, довжиною близько 10 сантиметрів, з кількома парним листям. Зріжте верхній лист і залиште лише два або три для фотосинтезу. Видаліть зайве листя знизу живця і прополіте його в склянці з водою або сумішшю піску і торфу, щоб створити сприятливе середовище для зростання коріння.

Іншим способом розмноження мирту є посів насіння. Купуйте тільки свіже насіння у надійних постачальників, щоб збільшити шанси на успішне проростання. Посадіть насіння в ґрунт, що складається з піску та перліту для покращення дренування. Підтримуйте ґрунт вологим, але не перезволожуйте, щоб уникнути загнивання насіння. Спостерігайте за появою нових паростків і пересаджуйте в окремі горщики, коли вони стануть досить великими.

Як розмножується мирт
Спосіб розмноженняОпис
НасінняДорослі рослини мирту виробляють насіння, яке може бути зібране і посіяне для розмноження нових рослин.
Стеблові відросткиМірт може розмножуватися шляхом стеблових відростків, які можуть бути відокремлені від основної рослини та пересаджені для створення нових екземплярів.
Польове розмноженняДеякі види мирту можуть розмножуватися статевим шляхом, за допомогою квітів та запилення.

Розмножувати мирт можна навесні насінням (проростають досить довго) та живцями. Молоді неодревеснілі верхівкові пагони довжиною 5-6 см добре вкорінюються навесні в тепличці або під поліетиленовим пакетом. Напіводревеснілі живці (8-12 см) садять у серпні.

Чи можна вкоренити мирт?

Зелені живці укорінюються краще, ніж напіводревеснілі. Нарізайте їх довжиною близько 10 см, з нижньої частини зістригайте листя. Живці укорінюються через 1 – 1,5 місяці. Після вкорінення їх висаджують у маленькі горщики із сумішшю дерну, листової, торф'яної, парникової землі та піску (1:1:1:1:1).

Чи можна тримати в хаті мирт?

Доглядати кімнатну рослину мирт звичайний в умовах будинку нескладно. Влітку йому достатньо температури 18-23 градусів, яскравого світла та непрямих сонячних променів. Бажано, щоб у теплу пору року вазон був розміщений на відкритому місці – балконі, підвіконні, терасі. Збережена копія

Коли та як обрізати мирт?

Щоб контролювати розмір вашого Мірт звичайний, ви можете обрізати до третини його висоти та обхвату. Найкращий час для цього – кінець зими чи рання весна. Нарешті, ви можете просто обрізати відмерлі або пошкоджені частини рослини, включаючи обрізання квіток, що відцвіли, щоб зберегти його зовнішній вигляд.